Petrohrad - severní metropole Ruska

Petrohrad a okolní carské rezidence.
Bohatý program s profesionálním průvodcem.
Pětidenní letecký zájezd včetně vstupného.
Termín: 21. 8. - 25. 8. 2021
Cena: 22 900 Kč

Něco málo na vysvětlenou:

Sankt-Petěrburg, česky Petrohrad, byl založen carem Petrem Velikým 17. května 1703. Pojmenován byl po apoštolu Petrovi, nikoliv po caru samotném. V roce 1721 se stal hlavním městem Ruska, kulturní metropolí, hospodářským centrem a významným říčním a námořním přístavem. Své jméno však několikrát změnil. V roce 1914 na Petrograd, o deset let později na Leningrad. Svoje původní jméno Sankt-Petěrburg získal zpět v roce 1991.

Program zájezdu

21. 8. 2021 - sobota

Odlet z Prahy přímou linkou, odpoledne přílet do Petrohradu.  Setkání s místní česky hovořící průvodkyní. Okružní jízda městem, během které uvidíte nejznámější místa - Isakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petropavlovskou pevnost.   Návštěva slavného křižníku Aurora, jehož výstřel byl signálem k útoku na Zimní palác a začátkem Říjnové revoluce. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3* v  centru, nocleh.

22. 8.  - neděle

Snídaně v hotelu. Návštěva Petropavlovské pevnosti, nejstarší stavby v Petrohradu. Byla založena v roce 1703 na Zaječím ostrově a měla sloužit jako ochrana přístupu do Baltského moře z delty řeky Něvy. Pevnost se stala také vězením, ve kterém zemřel nezdárný syn Petra Velikého carevič Alexej. Vězením prošli také spisovatel Dostojevský nebo revolucionář Trockij. Pevnost je tvořena souborem několika budov okolo katedrály sv. Petra a Pavla, kde se nachází rodinná hrobka carského rodu Romanovců. Její 123 metrů vysoká věž se stala jedním ze symbolů města. Návštěva  chrámu Svatého Izáka (Isakijevský chrám), který  je největším z petrohradských chrámů a patří mezi nejčastější cíle turistů a návštěvníků Petrohradu. Je nejvyšší pravoslavnou katedrálou ve městě a druhou nejvyšší na světě (po Chrámu Krista Spasitele v Moskvě). Je zasvěcen svatému Izákovi Dalmatskému, na jehož svátek se narodil Petr I. Veliký. Chrám stojí v centru Petrohradu, na Isakijevském náměstí mezi Mojkou a Něvou. Hlavní kupole je pokryta čistým zlatem a zdobena dvanácti sochami andělů, z nichž každá měří 6 metrů. Návrat do hotelu, nocleh. Odpoledne Návrat do hotelu, nocleh.

23. 8.  - pondělí

Po snídani Odjezd do Puškina - Carského Sela (Carskoje Selo), známého svým Jekatěrinským palácem, skvostnou stavbou ve stylu italského baroka, postavenou na příkaz druhé manželky cara Petra Velikého Jekatěriny. Zámek s fasádou dlouhou více jak 300 metrů zdobenou zlatem a sloupy, láká návštěvníky svou krásou. Proslulý je taneční sál, nejvíce pozornosti však přitahuje Jantarová komnata. Původní Jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu.  Od roku 1942 byla vystavena v zámku v německém Königsbergu, dnes ruském Kaliningradu; od konce druhé světové války je nezvěstná. V Jekatěrinském paláci se od roku 2003 nachází věrná kopie jantarové komnaty. Prohlédneme si Jekatěrinský palác včetně Jantarové komnaty. Po návratu do Petrohradu prohlídka impozantního chrámu Spas na Krovi (Spasitel na prolité krvi). Chrám byl postaven carem Alexandrem III. na místě, kde atentátníci zavraždili jeho otce Alexandra II. Stavba v ruském stylu s točitými kupolemi, barevnou asymetrickou fasádou především bohatou vnitřní výzdobou (7000 metrů čtverečních ruských mozaik) činí z chrámu jedno z nejnavštěvovanějších míst Petrohradu.  Návrat do hotelu, nocleh.

Fakultativně možnost návštěvy večerního představení ruských národních tanců nebo baletního představení v některém z divadel.

24. 8. - úterý

Po snídani cesta lodí Meteor z Petrohradu do Petrodvorců. Program v Petěrgofu (česky Petrodvorec), carském sídle Petra Velikého, které mělo svou nádherou zastínit francouzské Versailles. Car se podílel nejen na návrhu celkového rozložení, ale i na mnohých detailech komplexu. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na pobřeží Baltského moře na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Nejznámější fontány jsou např. socha Samsona bojujícího se lvem, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce. Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. Petěrgof je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Ruska, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO (1990). Návrat do Petrohradu,  návštěva Ermitáže, jednoho z největších světových muzeí, jehož sbírky čítají na 3 miliony uměleckých skvostů. Exponáty jsou vystaveny v Zimním paláci a v Malé, Staré a Nové Ermitáži. Během prohlídky spatříme jenom nepatrný zlomek sbírek, na jejichž celkové zhlédnutí bychom potřebovali bez jídla, spánku a odpočinku 5 let a 7 měsíců. Návrat do Petrohradu, nocleh.

25. 8. - středa

Po snídani v hotelu volné dopoledne, transfer na letiště, odlet z Petrohradu.

 

Cena: 22 900 Kč

V ceně je zahrnuto:
letecká doprava Praha - Petrohrad  - Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek
zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
autokarová doprava včetně transferů v zahraničí
4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu 4* v centru Petrohradu
4 x snídaně
služby místní česky mluvící průvodkyně po dobu celého programu
vstupné uvedené v programu:
Isakijevský chrám (bez věže), Petropavlovská pevnost, Spas na krovi, Aurora, Ermitáž, Puškin - Jekatěrinský palác a park, Petěrgoff - Velký palác a dolní park, jízdenky na loď Meteor

pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:
cestovní pojištění Uniqa K6S - 215 Kč na osobu a zájezd, případně připojištění na Covid za 150 Kč na osobu a zájezd
příplatek za jednolůžkový pokoj  4 840 Kč
vstupenky na baletní představení - 2 500 Kč
večerní folklórní představení v Nikolajevském paláci - 2 150 Kč
elektronické vízum do Petrohradu - 500 Kč

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.

Aktualizace 31. 1. 2021

Photo: © Tourism Development Committee of St. Petersburg and Dreamstime

Video můžete otevřít zde

POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

Fotogalerie

Petropavlovská pevnost otevřít
Petropavlovská pevnost
Křižník Aurora otevřít
Křižník Aurora
Spas na Krovi otevřít
Spas na Krovi
Interiér chrámu Spas na krovi otevřít
Interiér chrámu Spas na krovi
Fontány v Petrodvorci otevřít
Fontány v Petrodvorci
Petrodvorce otevřít
Petrodvorce
Petrodvorce - Dolní zahrady otevřít
Petrodvorce - Dolní zahrady
Petrodvorce otevřít
Petrodvorce
Ermitáž otevřít
Ermitáž
Ermitáž otevřít
Ermitáž
Isakijevský chrám otevřít
Isakijevský chrám
Interiér chrámu otevřít
Interiér chrámu
Carskoje Selo otevřít
Carskoje Selo
Jekatěrinský palác otevřít
Jekatěrinský palác
Jekatěrinský palác otevřít
Jekatěrinský palác
Jantarová komnata otevřít
Jantarová komnata
Puškinova socha otevřít
Puškinova socha
Na kanálech Něvy otevřít
Na kanálech Něvy
Palácové náměstí otevřít
Palácové náměstí
Chrám Svaté trojice otevřít
Chrám Svaté trojice
Večerní Petrohrad otevřít
Večerní Petrohrad

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim