Ajurvédský program v Anjayu Villa

Léčebné procedury

Co je to ajurvéda?

Ajurvédská přírodní medicína se vyvíjela v průběhu staletí v Jižní Asii. Ajurvéda dnes představuje zvláštní formu alternativní medicíny, je to významný léčebný systém, který se těší stále větší oblibě. Zkušenosti, které si v průběhu věků  předávají ajurvédští léčitelé z generace na generaci, se vyvinuly v účinné metody, které přinášejí úlevu nemocným a jsou významným nástrojem prevence nejrůznějších nemocí a problémů.

Ajurvéda doporučuje léčit celé tělo a k tomu také mysl, smysly, emoce a duši, nesoustředí se pouze na potlačení aktuálních příznaků nemoci. Zdravá strava, spánek, správné návyky a očista organizmu jsou předpokladem pro udržení dobrého zdraví každého člověka.

Terapie poskytované v domácích lázních Anjayu Villa

Bylinná parní lázeň

Šestnáct druhů čerstvých a sušených bylin se vaří v kotli, v páře, která vzniká, sedí pacienti v dřevěné komoře. V parní lázni se otevírají póry a dochází k odstraňování toxinů z těla. Tato lázeň pomáhá při ztuhlosti kloubů, otocích a bolestech.

Sheerodhara (ošetření hlavy teplým olejem)

Pacient leží na dřevěném lůžku a nad hlavou mu visí hliněná nádoba. Směs vysoce účinných rostlinných olejů stéká z nádoby po malých dávkách na hlavu ošetřovaného.
Tento postup přináší hlubokou mentální a duchovní relaxaci, zvyšuje schopnost koncentrace, ostraňuje bolesti hlavy, nespavost.

Ajurvédská masáž celého těla (od hlavy k patě)

Terapeut pacienta jemně masíruje ajurvédským olejem, přesně určeným pro jeho zdravotní stav a tělesnou konstituci. Tato masáž zlepšuje krevní oběh, ulevuje od revmatických a artritických bolestí, nastartuje nervový systém, spustí detoxikaci a pokožce dodá zdravý lesk. Masáž uvolní svaly a upravuje činnost žláz, pročistí močový měchýř a pohlavní orgány, napomůže prevenci vzniku kamenů. Teplý ajurvédský olej proniká hluboko do pokožky, kterou hydratuje. Ajurvédská masáž podporuje proudění lymfy v těle.

Sarwangadhara (olejová koupel)

Celé tělo pacienta se polévá léčivými oleji. Olej se leje z určité výšky a současně je prováděna masáž. Masáž zpevňuje tkáň a probouzí energii. Tělu dodává záři a krásu. Masáž pročistí smysly, zajišťuje dlouhověkost. Tato procedura napomáhá regeneraci a omlazení těla.

Bylinná koupel

Koupele v teplých bylinných odvarech mají celkově povzbudivý a léčebný efekt.

Kati Wasthi

Terapie teplým léčebným olejem, který se aplikuje po dobu asi 30 minut na určitá místa  za účelem odstranění bolesti zad. Pro optimální výsledek by se mělo provádět 5 dnů za sebou.

Shiro Wasthi

Na hlavu se nasadí kožená manžeta, která vypadá jako klobouk. Do manžety se vleje léčebný olej, který na hlavu působí asi 45 minut. Tento postup je prevencí nebo také účinnou léčbou v případě lícní obrny, bolestí hlavy a očních nemocí. Pomáhá při nespavosti, suchu v ústech a nose a při nosních onemocněních. Posiluje kořínky vlasů a zabraňuje padání vlasů.

Očista těla pomocí rostlinné pasty - bylinný scrub

Tento speciální tělový scrub obsahuje více než 15 druhů rostlin. Rostliny se smíchají s čerstvým kravským mlékem.  Vzniklou pastou se čistí tělo, aby se vyrovnaly tři tělesné energie. Tato procedura pomáhá při návalech horka, nadměrném pocení, bolestech svalů, bolestech Achillovy šlachy a při celé řadě kožních nemocí.

Jóga a meditace

Dvakrát v týdnu.

Výsledky po 10 až 12denním ajurvédském programu

 

Všechny výše uvedené procedury jsou součástí ceny pobytu.

Fotogalerie

Bylinná parní lázeň otevřít
Bylinná parní lázeň
Sheerodhara otevřít
Sheerodhara
Olejová koupel otevřít
Olejová koupel
Bylinná koupel otevřít
Bylinná koupel
Kati Wasthi otevřít
Kati Wasthi
Shiro Wasthi otevřít
Shiro Wasthi
Bylinný scrub otevřít
Bylinný scrub
Bylinná lázeň otevřít
Bylinná lázeň
Ošetření hlavy otevřít
Ošetření hlavy

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim