INFORMACE PRO KLIENTY - CESTOVÁNÍ DO IZRAELE, PALESTINY A JORDÁNSKA - COVID-19

Vážení cestovatelé,

 

   jistě s napětím sledujete současnou situaci, která nastala  rozšířením virového onemocnění COVID 19. Tato nečekaná nepříjemná událost ovlivnila naše plány a cesty.

Zájezd do Izraele, Palestiny a Jordánska, který se měl konat od 16. do 25. 3. 2020, byl zrušen z těchto důvodů:

1. Od 12. 3. 2020 uzavřel Izrael svoje letiště a hraniční přechody pro příjezdy turistů.

2. Oblast Betléma, kde měl být zájezd ubytován,  a kde jsme měli navštívit velké množství památek, je z důvodů výskytu coronaviru uzavřena.

3. Od 11. 3. 2020 jsou uzavřeny všechny tři hraniční přechody mezi Izraelem a Jordánskem.

Nastaly tedy nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají dopad na poskytování zájezdu a přepravu osob do místa určení. Cestovní kancelář TILIA zájezd zrušila a toto oznámila bez zbytečného odkladu zákazníkům. Vracíme veškerá plnění, tzn. vše, co jste nám za zájezd zaplatili. Nevzniká však nárok na náhradu škody (úhradu pojištění, které jste si sjednali sami mimo naši kancelář, jízdenky na autobus do místa odletu a jiné výdaje).

Část účastníků zájezdu využila možnosti a za stejných podmínek a se slevou si převedla svoje přihlášky na pozdější termíny v říjnu nebo listopadu 2020.

    Pokud jde o další zájezd do Izraele, Palestiny a Jordánska od 27. 4. do 6. 5. 2020, je ještě brzy předjímat, jak se bude situace vyvíjet. Pevně věříme, že již bude vše v pořádku a naše cesta se uskuteční.

Pokud byste uvažovali o zrušení zájezdu, uvědomte si, že cestovní kancelář po Vás bude požadovat storno poplatky dle smluvních podmínek. Obavy z cesty nejsou pro pojišťovnu důvodem k vyplacení storna. Proto je lépe počkat na vyjádření cestovní kanceláře, která  nebude svoje klienty vystavovat možným rizikům. Pokud by situace byla dobrá, zájezd odjede, pokud budou trvat dále nepříznivé podmínky, bude zrušen a klienti odškodněni podle zákona.

12. 3. 2020

Aktualizace k 7. 4. 2020 (18:00)

Dne 6. 4. 2020 schválila vláda zákon týkající se cestovních kanceláří. Do 31.8. 2021 budou moci cestovní kanceláře těm, kdo kvůli koronavirovým opatřením přišli o již zakoupený zájezd, vypsat poukaz na jiný zájezd, který lze do daného data využít. Pokud klient do té doby voucher nevyužije, budou mu poté vráceny peníze.
Klientům nabídneme naprosto stejné zájezdy, o které přišli. Dojde pouze k posunutí termínu zájezdu. Budete si moci vybrat z termínů v roce 2020 nebo 2021, po dohodě i v roce 2022.

Voucher na zájezd je legální, je chráněn pojištěním proti úpadku.

Čekáme na schválení zákona parlamentem ČR. Jednání právě probíhá.
Poté Vás budeme informovat.

 

   Zachovejte nám přízeň a důvěřujte nám.

S pozdravem

 

Ludmila Tvrdoňová
ředitelka cestovní kanceláře TILIA

 

Informace o cestách do Izraele ze stran ministerstva zahraničních věcí zde

 

  

 

 


Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim