Léčba kožních nemocí

Psoriáza, atopický ekzém, vitiligo, psoriatická artritida.

Psoriáza (lupénka)

Pacienti trpící psoriázou tvoří v západních zemích 1 až 3 % populace. Lupénka je recidivující a obvykle doživotní kožní choroba, jejíž příčina je vědě neznámá. Nemoc může být dočasně potlačena kortikosteroidy a jinými běžnými léčebnými postupy, ale i v případě úspěšné léčby dochází k vedlejším nežádoucím efektům.

Léčba u Mrtvého moře je formou klimatoterapie

s následujícími doporučeními:

Léčení u Mrtvého moře, čtyřtýdenní, ale i kratší, je nejen stejně úspěné jako ostatní formy léčení, ale v mnoha ohledech je překonává. Navíc, protože nevyužívá kortikosteroidů nebo léčení na nemocničním lůžku a nemá žádné vedlejší účinky, je vhodné i pro děti a těhotné ženy.
Studie naznačují, že úspěšnost léčby se pohybuje od 80 do 100 % u 88 % pacientů. Pacienti jsou bez příznaků nemoci po dobu 4 až 6 měsíců.

Atopický ekzém (neurodermatitida)

Úspěchy v léčbě pacientů trpících psoriázou vedly lékaře k aplikaci léčby i na jiné kožní choroby, např. atopický ekzém. Tato nemoc postihuje převážně děti a nelezneme ji u až 5 % populace. Léčení sestává se slunění a koupání v Mrtvém moři a pobytu v unikátních klimatických podmínkách oblasti Mrtvého moře. Doba léčby atopického ekzému je mezi 4 až 6 týdny. U 97 % pacientů dochází ke zlepšení stavu, z toho u 70 % pacientů k dramatickému zlepšení stavu.

Vitiligo

Klimatoterapie u Mrtvého moře je také účinná pro léčení této nemoci, která způsobuje, že malé nebo větší plochy kůže ztrácejí přírodní pigment. Léčení spočívá v postupném vystavování se slunečním paprskům a v koupání v Mrtvém moři. Po čtyřech týdnech nepěkné bílé skvrny začínají opět pigmentovat a proces pokračuje i po návratu pacienta domů. Ve většině případů musí být klimatoterapie opakována několik let za sebou. V některých případech však dochází k rychlé repigmentaci už po jednom pobytu u Mrtvého moře.

Psoriatická artritida

Třicet procent pacientů, kteří přijíždějí na léčení k Mrtvému moři, trpí vedle kožních problémů také psoriatickou artritidou. Mrtvé moře nabízí vzácnou kombinaci přírodních prvků - slunce, termominerální prameny obsahující síru, soli a minerály obsažené ve vodě Mrtvého moře, suchý vzduch se stálou teplotou a léčivé bahno z Mrtvého moře. Tato kombinace léčí jak kožní nemoci, tak i artritidu.

Materiál připraven s použitím podkladů vydaných Dead Sea Medical Research Center.


Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim