Spanilá Moskva

Výprava do ruské metropole odhalí kouzlo památek a eleganci moderního města. Vydáte se s námi do pohádkového Sergiev Posadu a seznámíte se s panenkou Matrjoškou.
Termín: 24. - 28. 7. 2019
Cena: 19 900 Kč

24. 7. - středa

Odlet Z Prahy v 10:15, přílet do Moskvy ve 13:50. Setkání s místní česky mluvící průvodkyní, transfer do hotelu a ubytování. Večerní okružní prohlídka Moskvy - hlavní ulice a náměstí, moskevské City, nejzajímavější místa metropole. Ulice Tverskaja, Bolšoj teatr, ruský "Bilý dům", chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy - bez vstupů do budov. Nocleh.

25. 7. - čtvrtek

Snídaně v hotelu. Moskevské metro, návštěva jeho nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry. Procházka po Rudém náměstí a návštěva chrámu Vasilije Blaženého. Nahlédnete do slavného obchodního domu GUM a uvidíte obnovený chrám Krista Spasitele, největší pravoslavný chrám na světě, postavený koncem 20. století na místě původní církevní stavby zbořené komunisty v roce 1934. Projdete se nově otevřeným parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo, kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem. Krátká projížďka parníkem po řece Moskvě, návrat do hotelu, nocleh.

26. 7. - pátek

Po snídani v hotelu celodenní výlet do Sergiev Posadu (dříve Zagorsk), který bývá označován za ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídka začíná v klášteře Svaté Trojice, který byl založen v první polovině 14. století Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Sergiev Posad je též místem, kde se zrodila legendární panenka Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábějí a během krátkého kurzu si sami namalujete vlastní Matrjošku.

27. 7. - sobota

Po snídani v hotelu se vydáme do Moskevského Kremlu, historického centra Moskvy a symbolu ruské moci. Každá historická etapa zde zanechala svoje nesmazatelné stopy. Za mohutnými hradbami najdeme chrámy, muzea a paláce. Kreml je také sídlem prezidenta Ruské federace. A určitě nevynecháme dvě známé atrakce - Car Puška (Car dělo) a Car Kolokol (Car zvon). Po prohlídce Kremlu bude následovat procházka po Arbatu - jedné z nejstarších moskevských tříd, která kdysi bývala centrem řemesel. V 19. století se proměnila na aristokratickou čtvrť a o sto let později se stala nejoblíbenější obchodní a nákupní zónou. Odjezd do moskevského City - nejmodernější části metropole s mrakodrapy. Možnost vyjet na vyhlídku. Návrat do hotelu, nocleh.

28. 7. - neděle

Snídaně v hotelu, volno.
Fakultativně je možno za doplatek 580 Kč navštívit Novoděvičí klášter a hřbitov (na seznamu UNESCO). Jedná se o největší moskevský klášter založený již roku 1524 velkoknížetem Vasilijem III. V klášteře strávila nedobrovolně velkou část svého života Sofie Alexejevna, nevlastní sestra cara Petra Velikého. Hřbitov kolem kláštera sloužil šlechtě a duchovenstvu, od 19. století zde byly pohřbívány významné osobnosti kultury a vědy.
Ve 14:30 transfer na letiště, v 19:20 odlet do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

Cena: 19 900 Kč

V ceně je zahrnuto:
letecká doprava Praha - Moskva  - Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek
zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
autokarová doprava včetně transferů v zahraničí
4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu 3* v Moskvě (hotel Cosmos)
4 x snídaně formou bufetu
Minikurz "Malování Matrjošky"
služby místní česky mluvící průvodkyně
vstupné uvedené v programu: Kreml - areál + chrámy, areál kláštera v Sergiev Posadu, dílna na výrobu Matrjošek, chrám Vasilije Blaženého
projížďka lodí po řece Moskvě
pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:
cestovní pojištění
příplatek za jednolůžkový pokoj  2 800 Kč
ruské vízum - 2 020 Kč *
Novoděvičí klášter a hřbitov - 580 Kč (nutno se přihlásit předem již při zakoupení zájezdu)* v případě, že si klienti budou chtít vyřídit vízum sami, poskytneme jim zdarma pozvání, bez kterého nelze vízum získat. Výše poplatků ve vízovém centru je 1 720 Kč, pokud si vízum vyřídí sami.


Pojištění Uniqa Exclusive - 190 Kč na osobu a zájezd.
Pojištění TURISTA České pojišťovny - 860 Kč. U tohoto pojištění, které stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč, je navíc ustanovení, že pojistnou událostí je storno cesty také z důvodů:
ohrožení života přírodní katastrofou, jestliže k ní došlo po sjednání pojištění, ohrožení života epidemií oficiálně vyhlášenou úřady po sjednání pojištění, ohrožení života válkou, občanskými nepokoji nebo jinými násilnými nepokoji, vyhlášenými místními  úřady nebo Ministerstvem zahraničních věcí ČR po sjednání pojištění.

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.

Pokud cestujete sami a nechcete platit příplatek za jednolůžkový pokoj, pokusíme se Vám najít spolucestující(ho).

Aktualizace 23. 1. 2019

Photo:  © MOSCOMSPORT a Dreamstime

POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

Fotogalerie

Chrám Vasilije Blaženého otevřít
Chrám Vasilije Blaženého
Moskevské metro otevřít
Moskevské metro
Rudé náměstí otevřít
Rudé náměstí
Rudé náměstí otevřít
Rudé náměstí
Chrám Krista Spasitele otevřít
Chrám Krista Spasitele
Centrum Moskvy otevřít
Centrum Moskvy
Sergiev Posad otevřít
Sergiev Posad
Sergiev Posad otevřít
Sergiev Posad
Legendární panenka otevřít
Legendární panenka
Moskevský Kreml otevřít
Moskevský Kreml
Kreml otevřít
Kreml
Car Kolokol otevřít
Car Kolokol
Arbat otevřít
Arbat
Moderní Moskva otevřít
Moderní Moskva
Řeka Moskva otevřít
Řeka Moskva

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim