Mrtvé moře - základní informace

Užitečné informace

POČASÍ U MRTVÉHO MOŘE dnes a výhled na další období

 

POŘADATEL POBYTŮ U MRTVÉHO MOŘE: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

 

INFORMACE O POBYTECH V IZRAELI

Ceny

Naše ceny  jsou  již konečné včetně letištních tax, palivových příplatků, bezpečnostních tax a transferů. Neúčtujeme žádné další poplatky.

Termíny pobytů

Naše nabídka není vázána na žádný minimální počet účastníků ve skupině. Pobyty organizujeme na přání pro jakýkoliv počet osob. Odlety zajišťujeme dle Vašeho přání kterýkoliv den po dobu celého roku. Odlétat můžete z Prahy, popřípadě za příplatek z Vídně, po dobu celého roku dle letového řádu izraelské letecké společnosti El Al, popřípadě ČSA.
Novvě pro Vás můžeme zajistit také odlety z Budapešti.

Nebojte se cestování

Upozorňujeme, že pobyty jsou bez delegáta nebo průvodce, ale na místě zajišťuje kontakt partnerská izraelská cestovní kancelář, kde personál mluví anglicky a rusky. Svoje klienty vybavujeme velmi podrobnými pokyny na cestu. Na letišti v Tel Avivu čeká již zástupce partnera, který zajišťuje transfer do hotelu u Mrtvého moře.

Pravdivé informace

Hotely u Mrtvého moře dobře známe, protože oblast navštěvujeme několikrát v roce. Informace, které od nás získáte, jsou objektivní a podloženy vlastní zkušeností. Fotografie na našich stranách jsou pořízeny při našich inspekčních cestách (nejsou proto profesionální, ale zachycují nezkreslenou realitu.)

Podmínky pro vycestování do Izraele

Výlety u Mrtvého moře

Partnerské cestovní kanceláře pořádají u Mrtvého moře výlety, které lze na místě objednat a zaplatit. Seznam výletů je uveden v sekci Turistika u Mrtvého moře.

Upozornění

Hotely v Izraeli nejsou určeny pouze pro zahraniční turisty, tak jak je naše klientela zvyklá z Egypta, Tuniska nebo jiných zemí. Naopak se všech hotelích u Mrtvého moře rekreuje velké množství domácích hostů, kteří mohou mít odlišné kulturní a společenské návyky.

Stravování

Všechny hotely nabízejí stravování, které odpovídá zásadám "košer". Základním pravidlem je, že nelze konzumovat mléčná a masitá jídla společně. Snídaně jsou proto s vyloučením masa - sestávají z velkého výběru pečiva, sýrů, tvarohových pomázanek, vajec a vaječných pokrmů, ryb, zeleniny a ovoce. Základem obědů a večeří jsou masité pokrmy doplněné pečivem, přílohami, zeleninou, ovocem, ale nenajdete zde mléko a mléčné výrobky.

INFORMACE O POBYTECH V JORDÁNSKU

Ceny

 Ceny jsou rozděleny tak, abychom mohli zajistit co nejlepší nabídku.  K základní ceně pobytu je nutno připočítat ještě letenku, tu zajišťujeme podle dostupnosti za nejvýhodnější cenu. Doporučujeme též připočítat večeře, které tvoří další nepovinnou položku, ale určitě je vhodní si je předplatit.

Termíny pobytů

Hotely na jordánské straně Mrtvého moře bývají po dobu celého roku téměř plně obsazeny, protože jejich kapacita  nestačí pokrýt poptávku. Musíme proto vždy zjistit, zda je možno ve Vámi požadovaném termínu ubytování zajistit, popřípadě nabídneme termín, který je volný. Odlety z Vídně můžeme zajistit po dobu celého roku se společností Royal Jordanian nebo Austrian Airlines. Pokud budete chtít zajistit odlet z Prahy, je nutno letět do Vídně a tam přestoupit na spoj do Ammánu. Přímý let Praha - Ammán nebyl dosud zaveden. Můžeme také nabídnout lety jiných leteckých společností, které však nejsou z časových důvodů příliš výhodné.

Specifika cestování

Nejedná se o skupinové zájezdy, ale o individuální turistiku. Pobyty jsou bez delegáta nebo zástupce v místě pobytu. V Ammánu na letišti očekává cestovatele asistenční služba partnerské cestovní kanceláře, která pomůže vyřídit vstupní vízum, zajistí transfer do hotelu k Mrtvému moři a popřípadě nabídne fakultativní výlety od Mrtvého moře. Komunikace probíhá v angličtině, proto doporučujeme pouze cestovatelům, kteří se aspoň částečně domluví anglicky.

Podmínky pro vycestování do Jordánska

Výlety od Mrtvého moře v Jordánsku

Seznam výletů naleznete v sekci Turistika u Mrtvého moře. Výlety lze objednat spolu s pobytem a zaplatit předem nebo zakoupit přímo na místě po příletu.

Spropitné

Jordánsko je velmi kultivovaná země, kde se setkáte s milými a přívětivými lidmi. Za služby však každý podle zažitých místních zvyklostí očekává spropitné . Týká se to  asistence na letišti, služeb v hotelu, služeb řidiče nebo průvodce při výletech. Spropitné je součástí systému, zdvořilostním  gestem a taky nutnou složkou k vylepšení nízkých příjmů v turistickém sektoru.

A něco málo informací o samotném Mrtvém moři...

Mrtvé moře je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Toto odlehlé místo v poušti s vlastním mikroklimatem je nejnižším místem na zemském povrchu (nachází se 400 m pod hladinou Středozemního moře). Od starověku bylo Mrtvé moře využíváno k léčení, odpočinku a omlazování organizmu.

Čtyři prvky - slunce, vzduch, voda a země - vytvářejí unikátní blahodárnou léčivou kombinaci, kterou nikde jinde na Zemi nenajdete.

Slunce

Škodlivé ultrafialové paprsky jsou filtrovány přes tři přírodní vrstvy: atmosférickou vrstvu, která je o 400 m mocnější než u běžných moří, hustou aerosolovou vrstvu vzniklou odpařováním minerály nasycených vod Mrtvého moře a přes ozonovou vrstvu. Tento fenomén dovoluje bezpečné opalování bez vedlejších rizik. Právě sluneční záření je u Mrtvého moře nejdůležitějším léčebným prvkem při léčebě kožních nemocí.

Vzduch

Vzduch u Mrtvého moře je vzhledem k nízké poloze a tím vysokému barometrickému tlaku nasycen kyslíkem až o 8 % více než v jiných částech světa. Vzduch je též nasycen odpařovanými minerály, zvláště hořčíkem a bromem, které uklidňují nervové napětí. Vzduch je suchý a neobsahuje pyly ani jiné alergeny. U Mrtvého moře je ideální prostředí pro pacienty, kteří trpí respiračními nemocemi jako je astma, chronické plicní choroby, cystická fibróza nebo srdečními chorobami.

Voda

Země

= bahno z Mrtvého moře. Černé bahno z Mrtvého moře je homogenní směs minerálů, organických a neorganických prvků. Zábaly odstraňují svalové a nervové napětí, zlepšují krevní oběh a ulevují od revmatických bolestí. Upravené bahno slouží také pro čištění a zjemnění pokožky.

Klimatická tabulka - Mrtvé moře

Teplotní tabulka max. teplota vzduchu ° C min. teplota vzduchu ° C vlhkost vzduchu % teplota vody ° C
leden 20 11 43,5 20
únor 22 13 48,9 18
březen 25 16 40,9 21-22
duben 29 20 39,5 23-26
květen 34 24 34,5 30-35
červen 37 27 38,5 31,36
červenec 39 28 37,2 34-37
srpen 38 29 40,3 34-37
září 36 27 42,6 32-35
říjen 32 24 45,8 31-33
listopad 27 18 42,1 25
prosinec 22 13 46,2 22

Počasí u Mrtvého moře - aktuální situace  (Ein Bokek - Dead Sea)

Fotogalerie

Okolí Mrtvého moře hýří živými barvami otevřít
  Okolí Mrtvého moře hýří živými barvami
Pohled na lázeňské středisko Ein Bokek otevřít
Pohled na lázeňské středisko Ein Bokek
Pláže lemuje udržovaná vegetace otevřít
Pláže lemuje udržovaná vegetace
Mrtvé moře po západu slunce otevřít
Mrtvé moře po západu slunce
Východní břeh v Jordánsku otevřít
Východní břeh v Jordánsku
Udržované pláže u Mrtvého moře v Jordánsku otevřít
Udržované pláže u Mrtvého moře v Jordánsku
Pláže v Jordánsku otevřít
Pláže v Jordánsku
Mrtvé moře v Izraeli otevřít
Mrtvé moře v Izraeli
Mrtvé moře v Jordánsku otevřít
Mrtvé moře v Jordánsku

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim