Okruh večerním Jeruzalémem

Fakultativní nabídka pro poznávací zájezdy do Izraele.
Dvouhodinová projížďka Jeruzalémem s výkladem průvodce.
Cena: 25 EUR
Částka se vybírá na místě.

    Mnoho lidí se ptá, co se dá dělat večer v Jeruzalémě. Obchody ve Starém městě se po setmění zavírají, zdá se, že ulice jsou pusté. Ale v Jeruzalémě je spousta míst, která bychom měli navštívit až večer. Zdá se, že je více klidu a podmanivé osvětlení dává městu zvláštní kouzlo. Proč se nevydat do nočního Jeruzaléma? Nasedněte s námi do autobusu se zkušeným řidičem a průvodcem a vydejme se za zážitky.

Jeruzalém z Olivové hory

Bezpochyby není v Izraeli žádné jiné místo, odkud by byl tak nádherný panoramatický výhled, jako je výhled z Olivové hory. Večer je pohled nadmíru zajímavý. Budovy na Chrámové hoře, dominanty Jeruzaléma, jsou osvětleny, stejně tak východní hradba se Zlatou bránou. Na obzoru je možno spatřit chrám Božího hrobu, horu Sion a hotel Krále Davida.

Bazilika Všech národů v Getsemanské zahradě

Bazilika Všech národů v Getsemanské zahradě patří v Jeruzalémě k nejkrásnějším stavbám. Architekt Antonio Barluzzi si na ní dal záležet. Osvětlená mozaika na průčelí chrámu je nádherná.

Osvětlená Jaffská brána

Jeruzalémské hradby dal postavit Sulejman Nádherný v 16. století. Ještě dnes udivují svými rozměry a vytvářejí tu správnou kulisu starobylého města měst. Naše večerní projížďka povede kolem osvětlených hradeb Jeruzaléma a jeho devíti slavných bran.

Zeď nářků v noci

Zeď nářků, správně Západní zeď, jediná připomínka zničeného židovského chrámu, je vlastně velkou, 24 hodin denně otevřenou synagogou. Věřící se sem přicházejí modlit v každou denní a noční dobu. Také my sem zavítáme a zažijeme jedinečnou večerní atmosféru tohoto zvláštního místa.

Hotel Krále Davida

Okruh večerním Jeruzalémem pokračuje do Západního Jeruzaléma, uvidíme slavný hotel Krále Davida, rezidenci presidenta Státu Izrael, budovu Izraelského muzea a Parlament.

Výjev z ortodoxní čtvrti Mea Šearim

Pokud to situace dovolí, projedeme také ortodoxní čtvrtí Mea Šearim, kde jako by se život zastavil před dvěma sty lety.


Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim