Srí Lanka - sen cestovatelů - poznávací okruh

po tropickém ostrově nevšedních přírodních krás s bohatou historií a pohostinnými, usměvavými obyvateli.
Okruh Srí Lankou se závěrečným pobytem v plážovém resortu u oceánu.
Termín: 17. 2. - 28. 2. 2020
Cena: 42 900 Kč
VYPRODÁNO

Proč cestovat s námi?

♥ Poletíte s leteckou společností Qatar Airways se skvělým servisem na palubě.
♥ Ubytování je zajištěno v konkrétních 4* hotelech, které si můžete předem prohlédnout na internetu.
♥ Po celou dobu zájezdu (z Prahy do Prahy) je zajištěn servis české průvodkyně (Ludmila Tvrdoňová)
♥ Výklad v českém jazyce je zajímavý a podrobný. Program je bohatý.
♥ Veškeré vstupné je již zahrnuto v ceně, žádné skryté poplatky.

 

17. 2. 2020 - pondělí

Sraz na letišti v Praze ve 13:00, odlet v 16:05 se společností Qatar Airways.  Let s veškerým komfortem na palubě jedné z nejlepších leteckých společností. Přílet do Doha v Kataru ve 23:40.

18. 2. - úterý

Odlet z Doha v 02:00, přílet do Colomba v 9:20 místního času. Z letiště pokračuje naše cesta do centra ostrova. Navštívíme jeden z nejkrásnějších buddhistických klášterů Siri Gautama Sambuddharaja Maligawa, který se podobá zlatému paláci. Je to přínosný úvod k pobytu v převážně buddhistické zemi, místo není běžně navštěvováno turisty.  Zelenou krajinou vnitrozemí přijedeme do vesnice Sigiriya, kde se ubytujeme v hotelu Camelia Resort & Spa 4*. Odpočinek, večeře a nocleh. Hotel je v krásné zahradě, má plavecký bazén a výbornou kuchyni.

19. 2. - středa

Po snídani odjezd do Anuradhapury , prvního královského města Srí Lanky, které až do roku 993 po tisíc let ovlivňovalo dějiny země. Králové Anuradhapury vládli ve zlatém věku sinhálské kultury a chrámy a ohromné dágoby (pagody), které budovali, předčily co do velikosti pouze egyptské pyramidy. V Anuradhapuře, která je stále svatým městem buddhistů, navštívíme posvátný a snad nejstarší strom na světě „Srí Maha Bodhi“, vysazený v r. 245 př. n. l.  Zhlédneme zbytky Bronzového paláce, budeme se obdivovat velikosti velké bílé dágoby Ruvanveliseya,  největšímu klášteru Srí Lanky a dágobě Abhaya giri ze 2. století . Zhlédneme velkou  dágobu Jetavana ze 3. století,  doposud největší cihlovou stavbu  světa. Genialitu stavitelů oceníme u vodních nádrží  Kuttam Pokuna. Odpoledne návštěva skalního chrámu Ran Giri  v Dambule s pěti jeskyněmi vyzdobenými freskami a 150 sochami Buddhy a králů. Návrat do hotelu Camelia Resort & Spa 4*. Večeře a nocleh.

20. 2. - čtvrtek

Po snídani v hotelu zamíříme do Polonnaruwy , středověkého hlavního města Srí Lanky, které dosáhlo vrcholu slávy ve 12. století. Unikátní příklady středověké cihlové architektury, např.  kruhový chrám Vatadage,  zbytek chrámu Hatanage, kde se  uchovávala nejcennější relikvie Buddhova zubu, ruiny sálu královské rady,  Rankot vihára - největší buddhistická stúpa v Polonnaruwě vysoká 54 m. Zajímavé jsou také čtyři obří sochy Buddhy vytesané z jednoho skalního masivu – Gal vihára. Za pozornost stojí také Parakrama Samudra – umělé jezero obřích rozměrů vybudované ve 12. století. Po prohlídce Polonnaruwy zamíříme do národního parku Minneriya. Na 8890 hektarech lesa žijí populace slonů a jelenů sambar, přilétají sem hejna ptáků a při troše štěstí je možno spatřit levharta na lovu. Národní park se rozprostírá kolem Minnerijské nádrže, která byla postavena ve 3. st. n. l. králem Mahasenou. Parkem budeme projíždět v džípech. Návrat do hotelu Camelia Resort & Spa 4* , večeře a nocleh.

21. 2. - pátek

Po snídani  odjezd do  Sigiriye  a výstup na 180 m vysokou Lví skálu, na které stojí skalní pevnost z 5. století n. l., kterou 4 roky stavělo 35 tisíc řemeslníků. V pevnosti jsou slavné fresky žen, „zrcadlová stěna“ z vyhlazeného kamene a známé zahrady, ze kterých je nádherný pohled do krajiny. Lví skála je nejznámějším turistickým místem Srí Lanky. Po sestupu ze Lví skály odjedeme do vesnice Hiriwadunna, abychom se seznámili se způsobem života mimo turistická centra. Ve volském povoze projedeme kolem jezera Hiriwadunna s výhledem na Lví skálu. Nasedneme do člunů a budeme plout po hladině plné vodních lotosů. Potom přijedeme do vesnice, kde bude ve vesnickém domě připraven tradičním způsobem oběd, uvařený na ohni v hliněném nádobí. Návrat do hotelu Camelia Resort & Spa 4*, večeře a nocleh.

22. 2. - sobota

Po snídani  odjezd z hotelu, návštěva řezbářské manufaktury, kde se vyrábějí dekorativní a užitné výrobky  z vzácných dřev, oblíbené jako suvenýry. Zastávka v ajurvédské zahradě koření v Matale, kde se podíváme, jak roste exotické koření, a ze zajímavého výkladu se dozvíme o léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin. Možnost zakoupení léčebných, podpůrných a kosmetických výrobků v ajurvédské lékárně. V Matale navštívíme také hinduistický chrám Sri Muthumariamman vyzdobený sochami tisíci božstev.  Další cesta povede do Kandy, posledního hlavního města sinhálského království. Kandy leží rozloženo na břehu malebného jezera ve výšce 500 m nad mořem. Návštěva chrámu Posvátného Buddhova zubu, ve kterém je uchovávána nejcennější relikvie Srí Lanky. Večer zakončíme shlédnutím představení kandyjských tanečníků a bubeníků, v závěru představení je chůze po žhavém uhlí.  Večeře a nocleh v hotelu Topaz 4* v Kandy.

23. 2. - neděle

Po snídani návštěva Muzea drahých kamenů v Kandy. Těžba drahých kamenů a jejich zpracování je důležitým odvětvím v zemi.  Odjezd na vysočinu, cesta zalesněnou horskou krajinou, zastavení u vodopádu  Ramboda, který padá z výšky 108 m. Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Ochutnávka skvělých cejlonských čajů a možnost jejich nákupu v tovární prodejně. Příjezd do horského města Nuwara Eliya, které leží 1868 m nad mořem pod nejvyšší horou ostrova Pidurutalagala (2524 m n. m.). Kvůli příznivému klimatu a anglickému rázu města se městu říká „Malá Anglie.“ Krátké volno ve městě, návrat do Kandy, večeře a nocleh v hotelu Topaz v Kandy.

24. 2. -  pondělí

Po snídani v hotelu návštěva manufaktury na výrobu tradiční srílanské batiky.  Odjezd z Kandy, další zastávkou je Pinnawela.  Návštěva parku, v kterém je chováno kolem 100 slonů, o které pečují jejich ošetřovatelé. Dnes proslulá atrakce, oblíbená u místních návštěvníků a turistů, začínala jako místo, kde  byla vychovávana osiřelá slůňata. Zhlédneme impozantní průvod slonů, kteří se jdou koupat do blízké řeky. 
Srí Lanka je zemí, kde je od roku 2019 zakázáno využívat slony pro jízdy turistů. Přijali jsme to s velkým uspokojením a našli jsme hodnotnou náhradu. Navštívíme soukromé zařízení "Elephant Care Centre",  kde se můžeme seznámit s ochočenými přátelskými slony. Projdeme se s nimi krajinou, budeme mít možnost je nakrmit banány a zeleninou a vyfotografovat se s nimi. Odpoledne odjezd do plážového hotelu Dickwella Resort and Spa 4* u Indického oceánu. Hotel s bazénem, zahradou plnou palem a písečnými plážemi je ideálním místem pro odpočinek. V klidné zátoce je koupání možné po celý rok, což je na Srí Lance, kde je oceán na mnoha místech bouřlivý , velkou výhodou. Večeře a nocleh.  

25. 2. - úterý

Volný den, pobyt s polopenzí v plážovém hotelu u oceánu.

26. 2. - středa

Volný den , pobyt s polopenzí v plážovém hotelu u oceánu.

27. 2. - čtvrtek

Po snídani v hotelu odjezd do Galle, malebného města s památkami na koloniální minulost Srí Lanky. Své stopy zde zanechali Portugalci, Holanďané i Angličané. Projdeme se opevněnou Holandskou pevností, uvnitř které se rozkládá malé město obydlené pestrou směsicí národností. Cestou zastávka na forografování rybářů lovících na kůlech. Návštěva záchranné stanicde mořských želv v Kosgoda. Dále vede naše cesta do Colomba, největšího města Srí Lanky. Prohlídka významných budov a památek, trh Pettah. Návštěva moderního obchodního domu ODEL a shopping mallu Arpico pro poslední nákupy. Večeře v restauraci. Před půlnocí odjezd na letiště.

28. 2. - pátek

Odlet z Colomba ve 2:45, přílet do Doha v 5:30, odlet z Doha v 8:15, přílet do Prahy ve 12:25. Opět na křídlech úžasných Qatar Airways. Všechny časy jsou místní časy.

   

Cena: 42 900 Kč
Last Minute: 39 900 Kč

 

V ceně je zahrnuto:

letecká doprava se společností Qatar Airways včetně všech tax a příplatků, autokarová doprava na Srí Lance, 9 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím kategorie  4*, polopenze dle programu, vstupné uvedené v programu, doprovod českého průvodce již z Prahy, výklad v češtině po celou dobu zájezdu, doprovod místního průvodce dle zákona, pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:

obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno), nápoje po večeři, spropitné ve výši  30 EUR (vybírá se na místě)
příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 900 Kč
sleva pro třetí osobu na pokoji: 1 500 Kč
cestovní pojištění: viz nabídka

vstupní vízum - 35 USD - bude přepočítáno v aktuálním kurzu při doplatku. Vyřízení zdarma.
(Výjimka pro poskytnutí víza zdarma končí 31. 1. 2020)

Aktualizace: 14. 1. 2020

V galerii  byly použity fotografie CK TILIA, © Dreamstime a také krásné snímky manželů Tesařových a Josefa Doležala (s jejich laskavým svolením).

Přečtěte si také naše články (autorka Ludmila Tvrdoňová, průvodkyně zájezdu a majitelka CK)

 

 

POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

 

Fotogalerie

Klášter Siri Gautama otevřít
Klášter Siri Gautama
Posvátný strom Srí Maha Bodi otevřít
Posvátný strom Srí Maha Bodi
Dágoba Ruvanveliseya otevřít
Dágoba Ruvanveliseya
Detailní pohled otevřít
Detailní pohled
Malí mniši v Anuradhapuře otevřít
Malí mniši v Anuradhapuře
Abhajagiri- Anuradhapura otevřít
Abhajagiri- Anuradhapura
Nádrže Kutam Pokuna otevřít
Nádrže Kutam Pokuna
Krotitel hadů otevřít
Krotitel hadů
Skalní klášter v Dambule otevřít
Skalní klášter v Dambule
Výzdoba skalního chrámu otevřít
Výzdoba skalního chrámu
Socha krále v Dambule otevřít
Socha krále v Dambule
Buddhovy sochy v Dambule otevřít
Buddhovy sochy v Dambule
Lotos je národní květinou otevřít
Lotos je národní květinou
Polonnaruwa, kruhový chrám otevřít
Polonnaruwa, kruhový chrám
Měsíční kámen z Polonnaruwy otevřít
Měsíční kámen z Polonnaruwy
Zbytky středověkého chrámu otevřít
Zbytky středověkého chrámu
Rankot Vihára Polonnaruwa otevřít
Rankot Vihára Polonnaruwa
Národní park Minneriya otevřít
Národní park Minneriya
Skalní pevnost Sigiriya otevřít
Skalní pevnost Sigiriya
Fresky krásek ze Sigirie otevřít
Fresky krásek ze Sigirie
Výhled ze skalní pevnosti otevřít
Výhled ze skalní pevnosti
Zbytky impozantního schodiště otevřít
Zbytky impozantního schodiště
Výlet ve volském povoze otevřít
Výlet ve volském povoze
Plavba člunem po jezeře otevřít
Plavba člunem po jezeře
Královská kokosová palma otevřít
Královská kokosová palma
V řezbářské dílně otevřít
V řezbářské dílně
Slonů, kam se podíváš otevřít
Slonů, kam se podíváš
Tradiční masky otevřít
Tradiční masky
V zahradě koření otevřít
V zahradě koření
Kakaové boby otevřít
Kakaové boby
Hinduistický chrám v Matale otevřít
Hinduistický chrám v Matale
Interiér chrámu otevřít
Interiér chrámu
Výzdoba otevřít
Výzdoba
Posvátné město Kandy otevřít
Posvátné město Kandy
Chrám Posvátného Buddhova zubu otevřít
Chrám Posvátného Buddhova zubu
Chrám Buddhova zubu otevřít
Chrám Buddhova zubu
Představení kandyjských tanečníků otevřít
Představení kandyjských tanečníků
Drahokamy ze Srí Lanky otevřít
Drahokamy ze Srí Lanky
Muzeum drahých kamenů v Kandy otevřít
Muzeum drahých kamenů v Kandy
Strom dělových koulí otevřít
Strom dělových koulí
Surovina otevřít
Surovina
... a lahodný nápoj otevřít
... a lahodný nápoj
V továrně na zpracování čaje otevřít
V továrně na zpracování čaje
Tamilské sběračky čaje otevřít
Tamilské sběračky čaje
Sběr čaje otevřít
Sběr čaje
Čajové plantáže otevřít
Čajové plantáže
Čajový keř otevřít
Čajový keř
Nuwara Eliya - Malá Anglie otevřít
Nuwara Eliya - Malá Anglie
Krajina u Nuwara Eliya otevřít
Krajina u Nuwara Eliya
Nuwara Eliya - Malá Anglie otevřít
Nuwara Eliya - Malá Anglie
Koupání slonů - Pinnawela otevřít
Koupání slonů - Pinnawela
Sloni se vracejí od řeky otevřít
Sloni se vracejí od řeky
Zvědavé slůně otevřít
Zvědavé slůně
Hotel Dickwella Resort and Spa otevřít
Hotel Dickwella Resort and Spa
Bungalovy hotelu otevřít
Bungalovy hotelu
Ubytování v zeleni u oceánu otevřít
Ubytování v zeleni u oceánu
Hotelový bazén otevřít
Hotelový bazén
Lehátka v zahradě otevřít
Lehátka v zahradě
Koupel v oceánu otevřít
Koupel v oceánu
Pláž u hotelu otevřít
Pláž u hotelu
Rybáři otevřít
Rybáři
Úžasné město Galle otevřít
Úžasné město Galle
Staré domy v Galle otevřít
Staré domy v Galle
V uličkách Galle otevřít
V uličkách Galle
Památky Galle otevřít
Památky Galle
Záchranná stanice želv Kosgoda otevřít
Záchranná stanice želv Kosgoda
Několikadenní želvičky otevřít
Několikadenní želvičky
Pohled na Colombo otevřít
Pohled na Colombo
Hala nezávislosti Colombo otevřít
Hala nezávislosti Colombo
Trh Petah v Colombu otevřít
Trh Petah v Colombu
Buddhistický chrám v Colombu otevřít
Buddhistický chrám v Colombu
Hinduistický chrám v Colombu otevřít
Hinduistický chrám v Colombu

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Internetová cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11
625 00 Brno
Česká republika
Telefon: 530 311 708
Mobil: 602 851 313 a 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
http://www.ck-tilia.cz
 
 
V důsledku koronavirových opatření a následných ekonomických dopadů zrušila cestovní kancelář kamennou provozovnu v centru Brna a pracuje v režimu home office. Jsme Vám k dispozici na telefonu a na internetu od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00, v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00. Pokud se chcete sejít k jednání, domluvíme si schůzku v některé z kaváren v centru Brna.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim