Libanon - kolébka civilizací

Vypravte se s námi za starověkými Féničany, vydejte se po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii vzniku samostatného Libanonu a jeho kulturní rozmanitost.
Termín: 17. 5. - 24. 5. 2020
Cena: 32 600 Kč

17. 5. - neděle

Odlet z Prahy přímou linkou ČSA ve 22:00.

18. 5. - pondělí

Přílet do Bejrútu v 02:25 místního času. Ubytování v hotelu Gems 4* v centru města, krátký nocleh, po snídani odjezd na jih od Bejrútu do města Sidon (Saida) , jednoho z nejstarších fénických měst s bohatou historií. Návštěva křižáckého Mořského hradu z 13. století. Nedaleko hradu je zajímavá stavba Khan al Franj, karavanseráje ze 17. století, kterou navštívíme. Zastávka na typický libanonský oběd.  Po obědě pokračuje cesta po jižním pobřeží až do města Tyru (Sour).  Zde navštívíme archeologický park Al Bass (na seznamu kulturního dědictví UNESCO) se zbytky staveb z římského a byzantského období (monumentální oblouk, hipodrom, nekropole). Na zpáteční cestě do Bejrútu navštívíme komplex  chrámů  fénického boha Ešmuna. Návrat do hotelu v Bejrútu.

19. 5. - úterý

Po snídani jízda podél pobřeží v Bejrútu, výhled na Holubí skálu, návštěva Národního muzea s cennými sbírkami. Potom budeme objevovat střed města s nedávno odkrytými archeologickými nálezy a nově opravenými budovami, kostely a mešitami.  Cesta dále pokračuje do města Harrisa, známého křesťanského poutního místa s katedrálou Panny Marie Libanonské a úchvatnými výhledy na Středozemní moře a Bejrút.  Dalším cílem našeho putování je Byblos (Jbeil), místo osídlené od neolitu nepřetržitě 9000 let. Navštívíme fénické chrámy, římské divadlo, fénickou královskou nekropoli a křižácký hrad. Návrat do hotelu v Bejrútu.

20. 5. - středa

Po snídani odjezd do Horského Libanonu, kde navštívíme jednu z  oblíbených turistických atrakcí - jeskynní komplex Džajta. Jedná se o soustavu vápencových jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou. Cesta pokračuje až k římským chrámům  ve Fakra. Přejezd přes hory do Beit Mery, kde navštívíme maronitský klášter z 18. století Deir El Qalaa. Návrat do hotelu v Bejrútu.

21. 5. - čtvrtek

Po snídani  odjezd do Deir El Qamar, který byl  v 19. století hlavním městem Emirátu Libanon, předchůdce  dnešní Libanonské republiky.  Město si zachovalo starobylý ráz a je v něm několik historických staveb: muzeum Marie Baz, kde je možno spatřit 100 voskových figurín historických osobností Libanonu; kostel Panny Marie a mešita drúzského vládce Fakr ed Dina. Dále se vypravíme do Beit ed Din, abychom navštívili velkolepý palác emíra Bašíra, krásný příklad orientální architektury. Palác se stal letní rezidencí prezidenta Libanonské republiky.  Městečko Barouk překvapí množstvím pramenů a hlavně porosty libanonských cedrů. Přírodní  rezervace Al Šúf pokrývá 550 km². Z vrcholu  kopce je krásný výhled do údolí Bikáa. Návrat do Bejrútu.

22. 5. - pátek

Po snídani vyjedeme z Bejrútu do Baalbeku. Cesta vede údolím Bikáa. V Baalbeku uvidíte  ty největší stavby z římského období, kolosální Jupiterův chrám s obřími sloupy, bohatě zdobený Bakchův chrám a  oválný chrám bohyně Venuše. Údolí Bikáa je krásnou a úrodnou vinařskou oblastí. Chladné zimy s dostatkem sněhu, suchá a horká léta s ranními mlhami vytvářejí ideální podmínky pro pěstování mnoha odrůd vinné révy. Navštívíme vesnici Ksara v srdci údolí Bikáa, kde se vyrábějí vynikající vína a arak. Poté se vydáme do  Andžaru, zcela unikátního opevněného města  vybudovaného v 8. století ummájovskými kalífy vládnoucími z Damašku. Návrat do Bejrútu.

23. 5. - sobota

Po snídani odjezd do Posvátného  údolí Kadíša (na seznamu kulturního dědictví UNESCO), jednoho z nejstarších křesťanských osídlení. V horském terénu mezi rozeklanými skalami najdeme staré kláštery, malebnou vesnici Bšarré a dokonce  poustevníky. Poté budeme pokračovat k další rezervaci libanonských cedrů nazvané  Cedry našeho Pána (Cedar of God Forest), opět na seznamu UNESCO.  Ve vesnici Bšarré navštívíme bývalý klášter, kde je pohřben Chalíl Džibrán, libanonský básník, spisovatel, filosof a umělec. Poslední zastávkou bude klášter svatého Antonína z Qožája, situovaný ve výšce 950 m n. m. a postavený ve 4. století. Klášter je součástí světového dědictví UNESCO. Návrat do Bejrútu. Krátký nocleh.

24. 5. -  neděle

Odlet Z Bejrútu v 03:20, přílet do Prahy 06:00.

Cena:  32 600 Kč

 

V ceně je zahrnuto:


V ceně zájezdu není zahrnuto:

 

 Aktualizace: 14. 9. 2019

 

Fotogalerie

Křižácký hrad v Sidonu otevřít
Křižácký hrad v Sidonu
Hadriánův oblouk v Tyru otevřít
Hadriánův oblouk v Tyru
Nekropole v Tyru otevřít
Nekropole v Tyru
Chrámy boha Ešmuna otevřít
Chrámy boha Ešmuna
Holubí skála v Bejrútu otevřít
Holubí skála v Bejrútu
Mešita, katedrála, antika - Bejrút otevřít
Mešita, katedrála, antika - Bejrút
V centru Bejrútu otevřít
V centru Bejrútu
Večerní Bejrút otevřít
Večerní Bejrút
Mešita Mohammada al Amína otevřít
Mešita Mohammada al Amína
Socha Panny Marie Libanonské otevřít
Socha Panny Marie Libanonské
Pohled na Byblos otevřít
Pohled na Byblos
Byblos - křižácký hrad otevřít
Byblos - křižácký hrad
Faqra - římské chrámy otevřít
Faqra - římské chrámy
Beit Mery - maronitský klášter otevřít
Beit Mery - maronitský klášter
Deir el Qamar otevřít
Deir el Qamar
Deir el Qamar otevřít
Deir el Qamar
Palác emíra Bašíra otevřít
Palác emíra Bašíra
Rezervace libanonských cedrů otevřít
Rezervace libanonských cedrů
Bakchův chrám v Baalbeku otevřít
Bakchův chrám v Baalbeku
Údolí Bikáa otevřít
Údolí Bikáa
Andžar - město kalífů otevřít
Andžar - město kalífů
Posvátné údolí Kadíša otevřít
Posvátné údolí Kadíša
Poustevna v údolí Kadíša otevřít
Poustevna v údolí Kadíša
Malebná vesnice Bšarré otevřít
Malebná vesnice Bšarré
Klášter sv. Antonína z Qožája otevřít
Klášter sv. Antonína z Qožája
Libanonská kuchyně otevřít
Libanonská kuchyně
Libanonské sladkosti otevřít
Libanonské sladkosti

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim