Sultanát Omán

Poznejte s námi tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští. Zemi zelených oáz a bílých písečných pláží. Zemi vůní, kde je stále patrné kouzlo Orientu.
Termín: 10. 2. - 17. 2. 2019
Cena: 48 900 Kč
VYPRODÁNO

10. 2. 2019 - neděle

Setkání na letišti v Praze tři hodiny před odletem, tj. v 05:00. Odlet do Dubaje v  08:00 se společností Flydubai. Přílet do Dubaje v 17:00 místního času, odlet do Maskatu v 18:45. Přílet do Maskatu v 19:50. Odjezd do hotelu Al Falaj 4* v Maskatu, večeře a nocleh.

11. 2. - pondělí

Po snídani v hotelu prohlídka Velké mešity sultána Qabuse postavené k 25. výročí jeho vlády roku 1995. Tato bohatě zdobená stavba je čtvrtou největší mešitou světa. Seznámíme se zde také se zvláštnostmi tolerantní odnože islámu  zvané ibadija, která v Ománu převažuje. Po návštěvě mešity se vydáme v klimatizovaných terénních vozech na cestu podél pobřeží Ománského zálivu dosud nedotčeného turismem a podél rozeklaných hor hřebenu Al Hadžar. Zastávka u geologického závrtu Hawiyat Najm, v jehož průzračných vodách je možno si zaplavat. Výlet do oáz Wadi aš Šab a Wadi Tiwi, které jsou celoročně napájeny horskými vydatnými prameny. Odpoledne příjezd do Súru, který býval důležitým přístavem v Zálivu a je spojen se jménem legendárního Sindibáda námořníka. V Súru se dosud staví a jsou k vidění ománské plachetnice "dhow". Navštívíme starou loděnici, kde se seznámíme s uměním stavby těchto lodí, projdeme se kolem majáku s výhledem na Súr a prohlédneme si venkovní muzeum ománských lodí. Ubytování a večeře v krásném hotelu Sur Grand Hotel 3* s výhledem na moře a střešním bazénem.

12. 2. - úterý

Po snídani v hotelu odjezd do Wadi Bani Chalid, napájeného vydatnými prameny. Údolí má po celý rok dostatek vody a tyrkysově zbarvené vodní nádrže lemované palmami lákají ke koupání, které je součástí našeho programu. Krajina se začne dramaticky měnit a odpoledne dorazíme do pouště Wahiba, která je součástí Velké ománské pouště. Duny se ve větru stále mění, stejně jako barvy dun. V poušti dosud žijí beduíni se svými stády velbloudů. Navštívíme jejich stany a seznámíme se s jejich kulturou. V poušti Wahiba zažijeme nefalšovanou pouštní romantiku, neboť večeře a nocleh jsou zajištěny v kempu Sama Al Wasil Desert Lodge 4* poblíž dun. Komfortní ubytování ve vybavených dvoulůžkových stanech předčí vaše očekávání. Noční idyla pod hvězdnou oblohou v klidu pouště vás uchvátí.

13. 2. - středa

Snídaně v kempu, po snídani se vydáme na cestu do starobylého města Nizwa. Cestou zastavíme v opevněné  vesnici Al Mudayrib, která je známá velkým počtem strážních věží postavených z kamene a hlíny. Dalším cílem cesty je hrad Džabrín, unikátní stavba ze 17. století s mimořádnou výzdobou. Hrad byl nejen sídlem imáma, ale také centrem vědy a vzdělaní. Návštěva hradu patří k vrcholným zážitkům cestování po Ománu. Město Bahla je městem černé magie a čarodějů. Pevnost Bahla, která městu obehnanému masivní hradbou dominuje, je největší a nejstarší ománskou pevností. (Zastávka na fotografování.) Pevnost je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, stejně jako důmyslný starobylý zavlažovací systém v nedaleké vesnici Birkat Al Mawz.  Vesnicí postavenou z kamení a hlíny uprostřed palmových hájů se projdeme. K večeru  dorazíme do města Nizwa. Večeře a nocleh v hotelu Nizwa Hotel Apartments 3*.

14. 2. - čtvrtek

Po snídani v hotelu se vydáme na proslulé tržiště , kde najdete velké množství místních produktů. Nizwa je nejlepším místem pro nákup zdobených ománských dýk "chandžarů", hliněných kadidelnic, stříbrných ománských šperků a chutných datlí mnoha odrůd. Nizwa, která bývala hlavním městem první ománské dynastie a sídlem imámů, se pyšní mohutnou pevností ze 17. století, z které je výhled na celé město. Prohlídka pevnosti. Odjezd do vesnice Al Hamra na úpatí pohoří Džebel Achdar. Hliněné patrové domy v Al Hamra patří mezi nejstarší zachovalé stavby v Ománu. Návštěva tradičního domu dle možnosti. Z Al Hamra vyjedeme do horské vesnice Misfat Al Abriyeen. Prohlédneme si tuto horskou oázu a její terasovité zahrady a datlové háje.  Návrat do města Nizwa, večeře a nocleh v hotelu.

15. 2. - pátek

Po snídani navštívíme tradiční páteční dobytčí trh v Nizwa, na kterém se scházejí vesničané z širokého okolí. Dobrodružství bude pokračovat terénní jízdou přes pohoří Džebel Achdar do horské vesnice Bilad Sayt. Nádhernou divokou přírodou Wadi Bani Awf dojedeme až do oázy Nachal s mohutným hliněným hradem, který si prohlédneme. Poté zamíříme do Maskatu, kde se opět ubytujeme v hotelu Al Falaj 4*. Večeře a nocleh s dostatečným odpočinkem po náročném dni.

16. 2. - sobota

Snídaně v hotelu, po snídani odjezd do města Barka, kde navštívíme rybí trh a prohlédneme si rezidenci ománských imámů Bait Na´ama. Odpoledne zahájíme program v hlavním městě Sultanátu Omán, v Maskatu. Po okružní projížďce městem zavítáme do muzea Bait Al Zubair, které bylo původně domem sultánova ministra. Kromě představy o tom, jak žila vznešená ománská rodina, se seznámíme s bohatými etnografickými sbírkami, které nám pomohou pochopit ománské tradice. Poté se projdeme kolem paláce Al Alam, kde sultán přijímá oficiální návštěvy. Nedaleko paláce stojí staré portugalské pevnosti Al Džaláli a Al Miráni a budova, která byla původně katedrálou postavenou Portugalci. Dále povede naše cesta na starý ománský súq Matrah, kde  v úzkých uličkách naplněných vůní kadidla a santalového dřeva naleznete spoustu orientálního zboží. Zde se dá koupit pravé ománské kadidlo nejvyšší kvality, ať už pro domácí potřebu nebo pro zdravotní účely, vonné rostlinné oleje a koření. Před odjezdem na letiště bude možné zastavit v některém z moderních nákupních center na malé občerstvení nebo večeři. Odlet z Maskatu ve 22:30, přílet do Dubaje ve 23:35.

17. 2. - neděle

Odlet z Dubaje v 03:10, přílet do Prahy v 07:00.

Cena: 48 900 Kč

V ceně je zahrnuto:
letecká doprava Praha - Dubaj - Maskat - Dubaj - Praha se společností Flydubai, letištní a bezpečnostní taxy, jídlo a nápoje na palubě letadla, zavazadla 20 kg  + 8 kg, ubytování ve dvoulůžkových pokojích, 6 x snídaně, 6 x večeře, vstupné dle programu, doprava terénními klimatizovanými vozy pro 4 osoby, v Maskatu klimatizovaným autokarem, doprovod místního průvodce, doprovod českého průvodce (Ludmila Tvrdoňová), pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:

Vízum do Ománu - od 1. 5. 2017 je nutno zakoupit pro vstup do Ománu vízum v hodnotě 20 OMR. Vízum je nutné si vyřídit elektronicky před odjezdem. Cestovní kancelář víza zajistí bez dalšího poplatku. Cena 1200 Kč.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč

Spropitné 40 USD

Pojištění Uniqa Exclusive - 512 Kč na osobu a zájezd.
Pojištění TURISTA České pojišťovny - 750 Kč. U tohoto pojištění, které stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč, je navíc ustanovení, že pojistnou událostí je storno cesty také z důvodů:
ohrožení života přírodní katastrofou, jestliže k ní došlo po sjednání pojištění, ohrožení života epidemií oficiálně vyhlášenou úřady po sjednání pojištění, ohrožení života válkou, občanskými nepokoji nebo jinými násilnými nepokoji, vyhlášenými místními  úřady nebo Ministerstvem zahraničních věcí ČR po sjednání pojištění.

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.
 

Přečtěte si také náš článek o Ománu (autorka Ludmila Tvrdoňová)

 Omán - země hliněných hradů a pevností

 

 Aktualizace: 5. 7. 2018

 POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

Fotografie © Ludmila Tvrdoňová,  Dreamstime

Fotogalerie

Velká mešita sultána Qabuse otevřít
Velká mešita sultána Qabuse
Velká mešita sultána Qabuse otevřít
Velká mešita sultána Qabuse
Rybářské městečko Qurayyat otevřít
Rybářské městečko Qurayyat
Geologický závrt otevřít
Geologický závrt
Wadi Tiwi otevřít
Wadi Tiwi
Wadi Aš Śab otevřít
Wadi Aš Śab
Zahrady Wadi Aš Šab otevřít
Zahrady Wadi Aš Šab
Pohled na město Súr otevřít
Pohled na město Súr
Loděnice v Súru otevřít
Loděnice v Súru
Muzeum lodí v Súru otevřít
Muzeum lodí v Súru
Wadi Bani Khalid otevřít
Wadi Bani Khalid
Velbloudi v poušti Wahiba otevřít
Velbloudi v poušti Wahiba
U beduínů v poušti Wahiba otevřít
U beduínů v poušti Wahiba
Poušť Wahiba otevřít
Poušť Wahiba
Poušť Wahiba otevřít
Poušť Wahiba
Západ slunce v poušti otevřít
Západ slunce v poušti
Opevněná vesnice Mudayrib otevřít
Opevněná vesnice Mudayrib
Strážní věže v Mudayrib otevřít
Strážní věže v Mudayrib
Hrad Džabrín otevřít
Hrad Džabrín
Uvnitř hradu Džabrín otevřít
Uvnitř hradu Džabrín
Na cimbuří hradu otevřít
Na cimbuří hradu
Pevnost Bahla otevřít
Pevnost Bahla
Pevnost Bahla otevřít
Pevnost Bahla
Birkat Al Mawz otevřít
Birkat Al Mawz
Nizwa otevřít
Nizwa
Pevnost Nizwa otevřít
Pevnost Nizwa
Ománské šperky otevřít
Ománské šperky
Hliněné zboží otevřít
Hliněné zboží
Ománské dýky otevřít
Ománské dýky
Hliněné domy v Al Hamra. otevřít
Hliněné domy v Al Hamra.
Horská vesnice Misfat al Abriyeen otevřít
Horská vesnice Misfat al Abriyeen
Ve vesnici otevřít
Ve vesnici
Zahrady a sady za vesnicí otevřít
Zahrady a sady za vesnicí
Misfat Al Abriyeen otevřít
Misfat Al Abriyeen
Dobytčí trh v Nizwa otevřít
Dobytčí trh v Nizwa
Horská vesnice Bilad Sayt otevřít
Horská vesnice Bilad Sayt
Cesta přes pohoří Džebel Achdar otevřít
Cesta přes pohoří Džebel Achdar
Wadi Bani Awf otevřít
Wadi Bani Awf
Cesta pohořím Džebel Achdar otevřít
Cesta pohořím Džebel Achdar
Pevnost Nachal otevřít
Pevnost Nachal
Pevnost Nachal otevřít
Pevnost Nachal
Rybí trh otevřít
Rybí trh
Úlovek otevřít
Úlovek
Rezidence imáma Bait Na´ama otevřít
Rezidence imáma Bait Na´ama
Bait Na´ama otevřít
Bait Na´ama
Pohled na hlavní město otevřít
Pohled na hlavní město
Sultánův palác Al Alam otevřít
Sultánův palác Al Alam
Nábřeží v Maskatu otevřít
Nábřeží v Maskatu
Na trhu s kadidlem otevřít
Na trhu s kadidlem
Súk Matrah v Maskatu otevřít
Súk Matrah v Maskatu
Súk Matrah otevřít
Súk Matrah

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim