Sultanát Omán

Poznejte s námi tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští. Zemi zelených oáz a bílých písečných pláží. Zemi vůní, kde je stále patrné kouzlo Orientu.
Poznávací zájezd s doprovodem české průvodkyně.
Termín: 9. - 16. 11. 2016
Cena: 49 500 Kč
ZÁJEZD JE VYPRODÁN

PŘIPRAVUJEME NOVÝ VYLEPŠENÝ OKRUH OMÁNEM V ÚNORU 2018

Děkujeme za trpělivost, na stranách se objeví co nejdříve.

-------------------------------

9. 11. 2016 - středa

Odlet z Prahy letem společnosti Emirates v 15:30. Prohlédněte si prostřednictvím aplikace Google letadlo A380, které od 1. 5. 2016 létá z Prahy do Dubaje. Váš cestovatelský zážitek začíná již na palubě tohoto super stroje.

10. 11. - čtvrtek

Přílet do Dubaje v 00:40. Odlet z Dubaje v 02:45, přílet  do Maskatu v 03:55. Odjezd do hotelu Ramee Guestline Hotel 4* , ubytování, odpočinek, snídaně. Odpoledne zahájení programu v hlavním městě sultanátu Omán Maskatu. Okružní jízda městem. Zastavení a fotografování u paláce Al Alam, kde sultán přijímá oficiální návštěvy. U paláce jsou dvě portugalské pevnosti z konce 16. století - Al Džalali a Al Mirani. Dále vede cesta na starý ománský súk Matrah. Procházka po úzkých uličkách naplněných vůní santalového dřeva a kadidla. Večeře v místní restauraci. Nocleh v hotelu.

11. 11. - pátek

Po snídani  odjezd z hotelu v džípech. Cesta podél malebného pobřeží  do  městečka  Quriat, známého svými plážemi. Zastávka u geologického závrtu "Mořské oko"  a piknik na Bílé pláži, spojený s možností koupání v Indickém oceánu.  Cesta podél  pláží a dvoutisícových vrcholů hor vede kolem oáz Wadi Shab a Wadi Tibi. Malá pěší vycházka do Wadi Shab. Příjezd do Súru, který býval důležitým přístavem v Zálivu. V Súru se dosud staví a jsou k vidění ománské plachetnice „dhow“. Ubytování v hotelu Sur Plaza  3*, večeře.

12. 11. - sobota

Po snídani v hotelu odjezd v džípech do Wadi Bani Khalid, napájeného vydatnými prameny. Údolí má po celý rok dostatek vody a tyrkysově zbarvené vodní nádrže lemované palmami lákají ke koupání.  Oběd v místní restauraci.  Poušť Wahiba je součástí Velké Ománské pouště. Duny se ve větru stále mění, stejně jako barvy dun. V poušti dosud žijí beduíni se svými stády velbloudů. Navštívíme jejich stany a seznámíme se s jejich kulturou.  Cesta pokračuje do vesnice Mudairib, která je známá velkým počtem mohutných  strážních věží. Ubytování a večeře v hotelu Al Diyar 2* ve městě Nizwa.(Navzdory 2* kategorii má hotel dobré hodnocení. Více zde).

13. 11. - neděle

Po snídani v hotelu prohlídka velkolepého  města Nizwa, kdysi hlavního města první ománské dynastie. Nizwa se pyšní mohutnou pevností ze 17. století, z které je nádherný výhled , a pěkným orientálním tržištěm. Z Nizwy pokračuje cesta již autobusem do města  duchů Tanufu, které je opuštěné od války vedené v Ománu v 50. letech 20. století. Ruiny města však slouží často jako kulisy k natáčení historických filmů. Cesta pokračuje k pevnosti  Bahlahradu Džabrín. Bahla je největší a nejstarší ománskou pevností.  Je pod ochranou UNESCO a prochází rekonstrukcí, zastávka na fotografování. Hrad Džabrín je unikátní stavbou ze 17. století s mimořádnou výzdobou. Návštěva hradu patří k vrcholným zážitkům  cestování po Ománu. Návrat do Maskatu, ubytování a večeře v hotelu Ramee Guestline Hotel 4*.

14. 11. - pondělí

Po snídani odjezd z hotelu - prohlídka Velké mešity sultána Qabuse postavené k 25. výročí jeho vlády roku 1995. Tato bohatě zdobená stavba je 4. největší mešitou světa. Cesta z Maskatu vede po pobřeží, první zastávkou je rybářský trh ve vesnici Barka a návštěva rezidence ománských imámů Bait Na´ama.  Dále pokračujeme do malého městečka Al Hazm s mohutnou pevností ze začátku 18. století, která je ukázkou ománské islámské architektury. Cesta vede k horkým pramenům v Ain al Kasfah. Přes malebná wadi (suchá řečiště) se dostaneme k oázám Nakhlal-Thawra.  Oběd formou pikniku pod palmami. Denní program bude završen prohlídkou hliněné 350 let staré pevnosti Nakhl. Ubytování a večeře v hotelu Ramee Guestline v Maskatu.

15. 11. - úterý

Volný den v Maskatu, odpočinek, koupání a nákupy. Hotel se nachází nedaleko široké písečné pláže. Pobyt v hotelu se snídaní, večeře individuálně.

16. 11. - středa

Odlet z Maskatu se společností Emirates ve 04:55, přílet do Dubaje v 06:05, odlet z Dubaje v 08:55, přílet do Prahy ve 12:40.

Cena:  49 500 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Dubaj - Maskat - Dubaj - Praha se společností  Emirates,  letištní taxy, jídlo a nápoje na palubě letadla, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech 3* a 4* v Ománu, stravování dle programu - 6 x snídaně, 3 x oběd formou pikniku, 5 x večeře,  vstupné dle programu, doprava autobusem a místy džípy, doprovod místního průvodce, doprovod českého průvodce (Ludmila Tvrdoňová), pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně není: cestovní pojištění Kooperativa 464 Kč na osobu, vízum do Ománu 5 OMR = cca 13 USD - vydává se na letišti v Maskatu, spropitné ve výši 40 USD, nápoje.
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 Kč

 

PROPAGAČNÍ VIDEO O OMÁNU  ZDE

Přečtěte si také článek Ludmily Tvrdoňové (průvodkyně zájezdu) Omán - země hliněných hradů a pevností

Fotogalerie: © CK TILIA a Dreamstime

Fotogalerie

Sultánův palác Al Alam otevřít
Sultánův palác Al Alam
Před palácem otevřít
Před palácem
Portugalské pevnosti v Maskatu otevřít
Portugalské pevnosti v Maskatu
Súk Matrah plný orientálních vůní otevřít
Súk Matrah plný orientálních vůní
Súk Matrah otevřít
Súk Matrah
Súk Matrah otevřít
Súk Matrah
Quriat otevřít
Quriat
Mořské oko otevřít
Mořské oko
Bílé pláže u Indického oceánu otevřít
Bílé pláže u Indického oceánu
Wadi Tibi otevřít
Wadi Tibi
Wadi Šab otevřít
Wadi Šab
Stavba lodí v Súru otevřít
Stavba lodí v Súru
Přístav Súr otevřít
Přístav Súr
U stavitelů lodí v Súru otevřít
U stavitelů lodí v Súru
Muzeum lodí v Súru otevřít
Muzeum lodí v Súru
Wadi Bani Khalid otevřít
Wadi Bani Khalid
Wadi Bani Khalid otevřít
Wadi Bani Khalid
Oázy datlových palem otevřít
Oázy datlových palem
Poušť Wahíba otevřít
Poušť Wahíba
U beduínů v poušti Wahíba otevřít
U beduínů v poušti Wahíba
Beduínská osada otevřít
Beduínská osada
Velbloudi v poušti otevřít
Velbloudi v poušti
Město Nizwa - ománský klenot otevřít
Město Nizwa - ománský klenot
Pevnost ve městě Nizwa otevřít
Pevnost ve městě Nizwa
Hrnčířský trh v Nizwa otevřít
Hrnčířský trh v Nizwa
Město duchů Tanúf otevřít
Město duchů Tanúf
Pevnost Bahla otevřít
Pevnost Bahla
Pohled na pevnost Bahla otevřít
Pohled na pevnost Bahla
Hrad Džabrín otevřít
Hrad Džabrín
Nádvoří hradu Džabrín otevřít
Nádvoří  hradu Džabrín
Velká mešita sultána Qabuse otevřít
Velká mešita sultána Qabuse
Velká mešita - chodby otevřít
Velká mešita - chodby
Koberec v mešitě otevřít
Koberec v mešitě
Velká mešita otevřít
Velká mešita
Na rybím trhu otevřít
Na rybím trhu
Ománští rybáři otevřít
Ománští rybáři
Rezidence imámů v Barka otevřít
Rezidence imámů v Barka
Pevnost al Hazm otevřít
Pevnost al Hazm
Pevnost Nakhl postavená z hlíny otevřít
Pevnost Nakhl postavená z hlíny
Vchod do pevnosti otevřít
Vchod do pevnosti
Výhled z pevnosti otevřít
Výhled z pevnosti
Ománské stříbro otevřít
Ománské stříbro

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim