Sultanát Omán

Poznejte s námi tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští. Zemi zelených oáz a bílých písečných pláží. Zemi vůní, kde je stále patrné kouzlo Orientu.
Termín: 17. 2. - 24. 2. 2018
Cena: 47 900 Kč
VYPRODÁNO.
Připravujeme další zájezd v únoru 2019.

17. 2. 2018 - sobota

Setkání na letišti v Praze tři hodiny před odletem, tj. v 19:40. Odlet do Dubaje ve 22:40 se společností Flydubai.

18. 2. - neděle

Přílet do Dubaje v 07:35, odlet z Dubaje v 10:55, přílet do Maskatu ve 12:00. Odjezd do hotelu Ramee Guestline 4*, ubytování, krátký odpočinek. Odpoledne zahájení programu v hlavním městě sultanátu Omán Maskatu. Navštívíme muzeum Bait al Zubair, kde se seznámíme s ománskými tradicemi a prohlédneme si zajímavé exponáty, které nám přiblíží ománskou kulturu. Projdeme se kolem paláce Al Alam, kde sultán přijímá oficiální návštěvy. U paláce jsou dvě portugalské pevnosti z konce 16. století - Al Džalali a Al Mirani. Dále povede naše cesta na starý ománský súk Matrah. Procházka po úzkých uličkách naplněných vůní kadidla a santalového dřeva, kolem obchodů plných orientálního zboží. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

19. 2. - pondělí

Po snídani odjezd z hotelu v terénních vozech 4x4. Cesta podél pobřeží Ománského zálivu a východní části pohoří Hadžar do rybářského městečka Qurayyat. Poté zastávka u geologického závrtu "Mořské oko", v kterém je možné si zaplavat. Výlet do oáz Wadi Ash Shab a Wadi Tiwi, které jsou napájeny horskými prameny. Piknik ve stínu stromů. Odpoledne příjezd do Súru, který býval důležitým přístavem v Zálivu. V Súru se dosud staví a jsou k vidění ománské plachetnice "dhow". Navštívíme starou loděnici, maják a venkovní muzeum ománských lodí. Ubytování a večeře v krásném 3* hotelu Sur Plaza.

20. 2. - úterý

Po snídani v hotelu odjezd v terénních vozech do Wadi Bani Khalid, napájeného vydatnými prameny. Údolí má po celý rok dostatek vody a tyrkysově zbarvené vodní nádrže lemované palmami lákají ke koupání, které je součástí našeho programu. Oběd formou pikniku v přírodě. Poušť Wahiba je součástí Velké ománské pouště. Duny se ve větru stále mění, stejně jako barvy dun. V poušti dosud žijí beduíni se svými stády velbloudů. Navštívíme jejich stany a seznámíme se s jejich kulturou. V poušti Wahiba zažijeme nefalšovanou pouštní romantiku, neboť večeře a nocleh jsou zajištěny v kempu "1000nights" poblíž dun. Komfortní ubytování ve vybavených dvoulůžkových stanech předčí vaše očekávání. Noční idyla pod hvězdnou oblohou v klidu pouště vás uchvátí.

21. 2. - středa

Snídaně v kempu, po snídani se vydáme na cestu do starobylého města Nizwa, kdysi hlavního města první ománské dynastie. Cestou zastavíme ve vesnici Al Mudayrib, která je známá velkým počtem strážních věží postavených z kamene a hlíny. Přes staré ománské město Ibra a tradiční vesnici Birkat Al Mawz, která se na seznam kultruního dědictví UNESCO dostala pro svůj důmyslný starobylý zavlažovací systém, dorazíme do Nizwy. Nizwa se pyšní mohutnou pevností ze 17. století, z které je nádherný výhled, a pěkným orientálním tržištěm. Ubytování a večeře v hotelu Al Diyar 2*, který je ale tak výjimečný, že pobyt v něm je sám o sobě zážitkem.

22. 2. - čtvrtek

Po snídani v hotelu odjezd do vesnice Al Hamra na úpatí pohoří Džebel Al Achdar. Hliněné patrové domy v Al Hamra patří mezi nejstarší zachovalé stavby v Ománu. Z Al Hamra vyjedeme do horské vesnice Misfat Al Abriyeen. Prohlédneme si tuto horskou oázu a její terasovité zahrady a datlové háje. Cesta pokračuje k pevnosti Bahla a hradu Džabrín. Bahla je největší a nejstarší ománskou pevností. Je pod ochranou UNESCO a prochází rekonstrukcí, zastávka na fotografování. Hrad Džabrín je unikátní stavbou ze 17. století s mimořádnou výzdobou. Návštěva hradu patří k vrcholným zážitkům cestování po Ománu. Návrat do města Nizwa, večeře a nocleh.

23. 2. - pátek

Po snídani odjezd přes město Ar Rustaq na prohlídku mohutného hradu Al Hazm, který je úžasným příkladem islámské obranné architektury. Stavba byla nedávno pečlivě restaurována. Poté odjezd do městečka Barka, kde navštívíme rezidenci ománských imámů Bait Na´ama, která vypovídá o zajímavé historii imamátu v Ománu. Odjezd do Maskatu, ubytování v hotelu Ramee Guestline 4*. Hotel je nedaleko pláže a má plavecký bazén. Večeře a nocleh.

24. 2. - sobota

Snídaně, odjezd z hotelu, prohlídka Velké mešity sultána Qabuse v  Maskatu postavené k 25. výročí jeho vlády roku 1995. Tato bohatě zdobená stavba je čtvrtou největší mešitou světa. Odjezd na letiště. Odlet z Maskatu ve 12:50,  přílet do Dubaje ve 13:55, odlet z Dubaje v 17:40, přílet do Prahy ve 21:20.

 

Cena: 47 900 Kč

V ceně je zahrnuto:
letecká doprava Praha - Dubaj - Maskat - Dubaj - Praha se společností Flydubai, letištní a bezpečnostní taxy, jídlo a nápoje na palubě letadla, zavazadla 20 kg  + 8 kg, ubytování ve dvoulůžkových pokojích, 7 x snídaně, 2 x oběd formou pikniku, 6 x večeře, vstupné dle programu, doprava terénními klimatizovanými vozy pro 4 osoby a autobusem, doprovod místního průvodce, doprovod českého průvodce (Ludmila Tvrdoňová), pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:

Vízum do Ománu - od 1. 5. 2017 je nutno zakoupit pro vstup do Ománu vízum v hodnotě 20 OMR - cca 52 USD. Vízum se vydává po příletu na letišti.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 100 Kč

Spropitné 40 USD

Pojištění Uniqa Exclusive - 512 Kč na osobu a zájezd.
Pojištění TURISTA České pojišťovny - 700 Kč. U tohoto pojištění, které stojí na celou dobu zájezdu 700 Kč, je navíc ustanovení, že pojistnou událostí je storno cesty také z důvodů:
ohrožení života přírodní katastrofou, jestliže k ní došlo po sjednání pojištění, ohrožení života epidemií oficiálně vyhlášenou úřady po sjednání pojištění, ohrožení života válkou, občanskými nepokoji nebo jinými násilnými nepokoji, vyhlášenými místními  úřady nebo Ministerstvem zahraničních věcí ČR po sjednání pojištění.

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.
 

Přečtěte si také náš článek o Ománu (autorka Ludmila Tvrdoňová)

 Omán - země hliněných hradů a pevností

 

 Aktualizace: 11. 7. 2017

 POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

 

Fotogalerie

Pohled na hlavní město otevřít
Pohled na hlavní město
Sultánův palác Al Alam otevřít
Sultánův palác Al Alam
Nábřeží v Maskatu otevřít
Nábřeží v Maskatu
Na trhu s kadidlem otevřít
Na trhu s kadidlem
Trh Matrah v Maskatu otevřít
Trh Matrah v Maskatu
Geologický závrt otevřít
Geologický závrt
Rybářské městečko Qurayyat otevřít
Rybářské městečko Qurayyat
Wadi Tiwi otevřít
Wadi Tiwi
Wadi Ash Shab otevřít
Wadi Ash Shab
V oáze otevřít
V oáze
Piknik ve Wadi Tiwi otevřít
Piknik ve Wadi Tiwi
Přístav Súr otevřít
Přístav Súr
Muzeum lodí v Súru otevřít
Muzeum lodí v Súru
Podvečer v Súru otevřít
Podvečer v Súru
Wadi Bani Khalid otevřít
Wadi Bani Khalid
Poušť Wahiba otevřít
Poušť Wahiba
U beduínů v poušti Wahiba otevřít
U beduínů v poušti Wahiba
Strážní věže v Mudayrib otevřít
Strážní věže v Mudayrib
Bývalé hlavní město Nizwa otevřít
Bývalé hlavní město Nizwa
Pevnost v Nizwa otevřít
Pevnost v Nizwa
Hrnčířský trh v Nizwa otevřít
Hrnčířský trh v Nizwa
Horská vesnice Misfat al Abriyeen otevřít
Horská vesnice Misfat al Abriyeen
Ve vesnici otevřít
Ve vesnici
Mohutná pevnost Bahla otevřít
Mohutná pevnost Bahla
Hrad Džabrín otevřít
Hrad Džabrín
Uvnitř hradu Džabrín otevřít
Uvnitř hradu Džabrín
Hrad Al Hazm otevřít
Hrad Al Hazm
Obranná věž hradu otevřít
Obranná věž hradu
Interiér hradu Al Hazm otevřít
Interiér hradu Al Hazm
Rezidence imáma Bait Na´ama otevřít
Rezidence imáma Bait Na´ama
Bait Na´ama otevřít
Bait Na´ama
Velká mešita sultána Qabuse otevřít
Velká mešita sultána Qabuse
Velká mešita sultána Qabuse otevřít
Velká mešita sultána Qabuse

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim