Klenoty Arabského poloostrova

Spojené arabské emiráty. Dubaj, Abú Dhabí, Šardžá a Rás al-Chajmá.
Poznávací zájezd s pobytem all inclusive v plážovém resortu a s polopenzí během výletů.
Doprovod české průvodkyně již z Prahy.
Velikonoční termín:
13. 4. - 20. 4. 2017
Cena: 31 500 Kč
VYPRODÁNO

PROČ CESTOVAT PRÁVĚ S NÁMI? ZVAŽTE TYTO PŘEDNOSTI A POROVNEJTE S JINÝMI NABÍDKAMI NA TRHU:

13. 4. - čtvrtek

Sraz na letišti v Praze v 11:00. Odbavení a odlet z Prahy do Dubaje letem Flydubai ve 13:50. Přílet do Dubaje ve 21:50. Transfer do hotelu Beach Resort by Bin Majid Hotels 4* v Rás al-Chajmá. Nocleh. Hotel má vlastní dlouhou písčitou pláž, tři bazény, parkové úpravy, bary na pláži a u bazénů, arabskou kavárnu s vodními dýmkami a noční klub.

14. 4. - pátek

Pobyt v hotelu Beach Resort by Bin Majid Hotels 4* s all inclusive. Snídaně, oběd, večeře a druhá večeře  formou výběru z připravených bufetových stolů. Nápoje v minibaru, v barech u bazénů a v kavárně jsou součástí all inclusive. Zahrnují alkoholické a nealkoholické nápoje, vodu, čaj a kávu. Rekreace a odpočinek na pláži. Očekávaná teplota vzduchu v dubnu je cca 30° C, teplota vody 24º C.

15. 4. - sobota

Pobyt v hotelu Beach Resort by Bin Majid Hotels 4* s all inclusive.
Možnost fakultativního celodenního výletu do oázy Al Ain v Abú Dhabí.
Oáza Al Ain je v Emirátech často nazývána Zahradní město. Leží uprostřed palmových hájů a v kontrastu s pouští, která ho obklopuje, působí jako skvost. Po příjezdu do Al Ain navštívíme Národní muzeum v Al Ain, kde se dozvíme o životě v tomto kdysi odlehlém koutu světa, navštívíme také palác šejka Zayeda a seznámíme se se zajímavou a dramatickou historií vládnoucího rodu al Nahyanů. Zavítáme rovněž na velbloudí trh, bez kterého by návštěva Al Ain nebyla úplná. Na závěr vyjedeme na horu Džebel Hafít, která se vypíná nad Al Ain a nabízí výhled do krajiny. Zastavení u horkých pramenů na úpatí hory zakončí návštěvu tohoto zajímavého koutu Arabského polooostrova. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

16. 4. - neděle

Pobyt v hotelu Beach Resort by Bin Majid Hotels 4* s all inclusive.

17. 4. - pondělí

Po snídani odjezd z hotelu do emirátu Šardžá. Panoramatický okruh hlavním městem emirátu. Poutavá historie vládnoucí rodiny al Qawasimů. Návštěva pevnosti al Hisn uprostřed města, prohlídka zeleninového a rybího trhu. Odjezd do Dubaje, hlavního města emirátu Dubaj. Prohlídku zahájíme ve staré čtvrti Dubaje v Bastakiji, kde stojí kupecké domy se svými větrnými věžemi "baradžíls", nejstarší klimatizací. Navštívíme zajímavé, ani trochu nudné Dubajské muzeum ve staré pevnosti Al Fahidi postavené v r. 1800, zároveň je to nejstarší budova emirátu Dubaj. Projdeme se čtvrtí Bastakija, abychom poznali, jak se žilo v Dubaji v minulých dobách. Vodním taxíkem abra se přepravíme přes Dubajskou zátoku (Dubai Creek) a navštívíme čtvrť Deira, která bývala ještě nedávno centrem Dubaje. Projdeme se po Trhu koření plném vůní a známém Trhu zlatníků, kde se budete moci obdivovat šperkům ze zlata a stříbra a drahým kamenům.  Odjezd do hotelu Grand Central Hotel 4* Hotel leží ve čtvrti Deira, několik kroků od stanice metra Al Riga. Poblíž hotelů je mnoho obchodů, restaurací a velké nákupní centrum Al Ghurair. Hotel je příjemným místem s dobrou kuchyní a přátelským personálem. Ubytování, večeře a nocleh.

18. 4. - úterý

Po snídani celodenní výlet do Abú Dhabí. (Abú Dhabí je největším emirátem Spojených arabských emirátů, Abú Dhabí je také jméno hlavního města emirátu, které je zároveň hlavním městem federace.) Při výjezdu z Dubaje zastavení u ikonické stavby hotelu Burdž al Arab. Fotografování při optimálním osvětlení za ranního svitu. Cesta do emirátu Abú Dhabí vede podél přístavu Džebel Ali, největšího uměle vybudovaného přístavu světa. Po příjezdu do emirátu Abú Dhabí navštívíme projekt výstavby prvního nízkouhlíkového a ekologického města Masdar, které začalo být budováno uprostřed nehostinné pouště v r. 2008. Masdar bude prvním městem naší planety, které bude využívat pouze sluneční energii, a to jak pro chod města tak pro dopravu. Má být příkladem udržitelného rozvoje a čistých technologíí.  Dále povede naše cesta do hlavního města SAE Abú Dhabí, kterým projedeme,  k uměle vybudovanému ostrovu Yas, kde se nachází závodní okruh a od roku 2009 se zde pořádají závody Formule 1.  Zastavení u zábavního parku Ferrari World, který byl navržen známou automobilovou firmou, která atrakci propůjčila své jméno. Možnost nákupu suvenýrů v prodejně parku. Dalším cílem je ostrov Saadiyat, který se stal domovem světových kulturních institucí jako je Louvre Abu Dhabi, Guggenheim Abu Dhabi a Národní Zayedovo muzeum.  Zastavení v návštěvnickém centru, kde si prohlédneme modely futuristických staveb a zhlédneme krátkou prezentaci o revoluční architektuře, se kterou se na ostrově Saadiyat setkáte. Na závěr návštěvy Abú Dhabí navštívíme impozantní Velkou mešitu šejka Zayeda, jednu z největších a určitě nejkrásnějších mešit na světě.  Návrat do hotelu v Dubaji. 

19. 4. - středa

Po snídani se budeme věnovat moderní tváři Dubaje, pojedeme luxusní rezidenční čtvrtí Jumeirah Beach do uměle vytvořeného zálivu Dubai Marina s moderními architektonickými skvosty. Zavítáme na Palm Jumeirah, lidskou prací vybudovaný residenční ostrov ve tvaru palmy. Navštívíme známé obchodní centrum Mall of the Emirates, kde budete moci nahlédnout do Ski Dubai, prvního halového lyžařského centra na Blízkém Východě.  Po bulváru šejka Zayeda budeme pokračovat podél třpytivých mrakodrapů až k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa (Burj Khalifa), do jejíhož 124. patra můžete vyjet rychlovýtahy.  Poté bude čas na obdivování Dubajské fontány, představení vodních efektů a hudby.  (Atrakce však může být z nejrůznějších důvodů mimo provoz).  Odjezd do hotelu. Odpolední krátké  volno v Dubaji.  Odjezd na večerní plavbu domorodou lodí dhow po Dubajském zálivu kolem osvětlených památek, trhů, budov bank a paláců. Okázalá večeře na lodi, výběr z připravených bufetových stolů. Návrat do hotelu a nocleh.

20. 4. - čtvrtek

Po brzké snídani odjezd na letiště a odlet z Dubaje v 8:10. Přílet do Prahy ve 12:55.

 

Cena: 31 500 Kč

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava Praha - Dubaj - Praha se společností Flydubai, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, příruční zavazadlo 7 kg a hlavní zavazadlo 20 kg, teplé občerstvení včetně nealkoholických nápojů na palubě letadla, autokarová doprava klimatizovaným busem v Emirátech, 4 noclehy v plážovém hotelu 4* v Rás al-Chajma s all inclusive, 3 noclehy ve 4* hotelu v Dubaji s polopenzí, vstupné dle programu, doprovod kvalifikovaného českého průvodce po celou dobu zájezdu, doprovod místního průvodce po dobu výletů, pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto:
Alkoholické nápoje po večeři v hotelu v Dubaji a na lodi v Dubaji
Turistická taxa v Rás al Chajmá a v Dubaji, která se platí na místě v recepci (15 AED, asi 100 Kč za pokoj a noc). 
Spropitné ve výši  30 EUR na osobu (vybírá se na místě).
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 800 Kč.

Pojištění Uniqa Exclusive - 512 Kč na osobu a zájezd.
Pojištění TURISTA České pojišťovny - 700 Kč. U tohoto pojištění, které stojí na celou dobu zájezdu 700 Kč, je navíc ustanovení, že pojistnou událostí je storno cesty také z důvodů:ohrožení života přírodní katastrofou, jestliže k ní došlo po sjednání pojištění, ohrožení života epidemií oficiálně vyhlášenou úřady po sjednání pojištění, ohrožení života válkou, občanskými nepokoji nebo jinými násilnými nepokoji, vyhlášenými místními  úřady nebo Ministerstvem zahraničních věcí ČR po sjednání pojištění.

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.

Fakultativně lze na místě zakoupit:
Celodenní výlet do oázy Al Ain v Abú Dhabí - 60 USD
Vstupné do 124. patra nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa - 35 USD.

Platí se v Kč dle aktuálního přepočtu, musí být předem objednáno. Bude zahrnuto do faktury.

Pokud cestujete sami a nechcete platit příplatek za jednolůžkový pokoj, budeme Vám hledat spolucestující(ho).

Fotogallery: © Dreamstime, Orient Tours UAE, Ludmila Tvrdoňová CK TILIA

Další fotografie v albu na Facebooku zde

Přečtěte si také článek Ludmily Tvrdoňové (průvodkyně zájezdu)

Dubaj - město superlativů a kontrastů

 

POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

 


 

Fotogalerie

Hotel Beach Resort by Bin Majid otevřít
Hotel Beach Resort by Bin Majid
Beach Resort by Bin Majid otevřít
Beach Resort by Bin Majid
Pláž u hotelu otevřít
Pláž u hotelu
Krásné bazény otevřít
Krásné bazény
Pohled na pláž otevřít
Pohled na pláž
Krásné ubytování v zahradě otevřít
Krásné ubytování v zahradě
Hotelový pokoj otevřít
Hotelový pokoj
Pod dozorem plavčíka otevřít
Pod dozorem plavčíka
Otisk mořské hvězdice otevřít
Otisk mořské hvězdice
Pevnost v Al Ain otevřít
Pevnost v Al Ain
Velbloudí trh v Al Ain otevřít
Velbloudí trh v Al Ain
Al Ain nazývají Zahradním městem otevřít
Al Ain nazývají Zahradním městem
Džebel Hafít nedaleko Al Ain otevřít
Džebel Hafít nedaleko Al Ain
Šardžá otevřít
Šardžá
Pevnost al Hisn v Šardžá otevřít
Pevnost al Hisn v Šardžá
Mešita al-Noor v Šardžá otevřít
Mešita al-Noor v Šardžá
Stará čtvrť Bastakija v Dubaji otevřít
Stará čtvrť Bastakija v Dubaji
Starý dům v Bastakiji otevřít
Starý dům v Bastakiji
Dubajské muzeum otevřít
Dubajské muzeum
Expozice v Dubajském muzeu otevřít
Expozice v Dubajském muzeu
Restaurace v Bastakiji otevřít
Restaurace v Bastakiji
Výborný mátový čaj otevřít
Výborný mátový čaj
Vodní taxi otevřít
Vodní taxi
Lodě dhow na Dubajském Creeku otevřít
Lodě dhow na Dubajském Creeku
Na trhu zlatníků otevřít
Na trhu zlatníků
Nabídka koření otevřít
Nabídka koření
Masdar - město budoucnosti otevřít
Masdar - město budoucnosti
Pavilon SAE na ostrově Saadiyat otevřít
Pavilon SAE na ostrově Saadiyat
Yas Viceroy Hotel a okruh F1 otevřít
Yas Viceroy Hotel a okruh F1
Abú Dhabí otevřít
Abú Dhabí
V nákupním centru v Abú Dhabí otevřít
V nákupním centru v Abú Dhabí
Mešita šejka Zayeda otevřít
Mešita šejka Zayeda
Mešita šejka Zayeda otevřít
Mešita šejka Zayeda
Nádvoří mešity otevřít
Nádvoří mešity
Interiér mešity otevřít
Interiér mešity
Výzdoba z drahých kamenů otevřít
Výzdoba z drahých kamenů
Dubajská Marina otevřít
Dubajská Marina
Hotel Atlantis - Palm Jumeira otevřít
Hotel Atlantis - Palm Jumeira
Palm Jumeira otevřít
Palm Jumeira
Burdž al-Arab otevřít
Burdž al-Arab
Ski Dubai - lyžařské centrum otevřít
Ski Dubai - lyžařské centrum
Lyžování v Arábii otevřít
Lyžování v Arábii
Burdž Chalífa - 828 m otevřít
Burdž Chalífa - 828 m
Dubajská fontána otevřít
Dubajská fontána
Hotel Grand Central v Dubaji otevřít
Hotel Grand Central v Dubaji
Hala hotelu Grand Central otevřít
Hala hotelu Grand Central
Pokoj hotelu otevřít
Pokoj hotelu
Večeře na této lodi otevřít
Večeře na této lodi
Připravené stoly otevřít
Připravené stoly
Osvětlené město otevřít
Osvětlené město
Průvodkyně zájezdu otevřít
Průvodkyně zájezdu

Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim