Pronájem lodí ve Francii, Itálii, Belgii a Německu

Využijte slev za včasnou rezervaci.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Komunikace v cizím jazyce

Nájemce nebo některý další účastník plavby by měl být schopen se domluvit aspoň částečně anglicky, německy nebo francouzsky. 

Oprávnění řídit loď

Řídit loď není obtížné. Personál na základně se Vám bude věnovat a ukáže Vám, jak loď řídit a jak přistávat. Pokud nemáte oprávnění k řízení lodi, vystavíme Vám prozatimní oprávnění, které platí po dobu, po kterou máte pronajmutu naši loď. Toto oprávnění se nazývá "Carte de Plaisance".

Místa pronájmu lodí

20 základen po celé Francii, 1 základna v Belgii a  2 základny v Itálii.

Lodní trasy

V cestovní kanceláři, prohlídkou katalogu nebo na internetových stranách lze získat základní představu o možných trasách. Detailně bude plavební trasa probrána při zaškolení na základně. Na každé lodi jsou k dispozici mapy vodních cest, ale pokud se chcete na plavbu připravit předem, můžete si mapy objednat. Velmi pěkné atlasy vodních cest se spoustou užitečných informací s textem ve francouzštině, angličtině a němčině stojí 22 EUR. Pro některé oblasti však potřebujete dva atlasy.

Postup při rezervaci

Zákazník si po poradě s pracovníkem cestovní kanceláře vybere vhodnou loď a určí si termín pronájmu. Uvede rovněž náhradní loď a náhradní termín. Cestovní kancelář zajistí dostupnost vybrané lodi v daném termínu a bude zákazníka co možná nejdříve informovat. Bude sepsána smlouva o zajištění služeb, vypočítána cena pronájmu a souvisejících poplatků. Zaplacením 40 % základní ceny pronájmu lodi se rezervace stává platnou.
35 dnů před převzetím lodi je splatná zbývající částka. Po zaplacení služeb, nejpozději však 14 dnů před začátkem pronájmu lodi, obdrží zákazník poukazy, nezbytné adresy, plánky a mapy příjezdových cest na základnu.
Není nutná návštěva v cestovní kanceláři, vše můžeme zajistit prostřednictvím internetu.

Ceny

Ceny jsou uvedeny v EUR, platba se provádí v Kč v aktuálním přepočtu kurzem devizy prodej ČSOB v den fakturace, preferujeme bankovní převod. Možná je i platba v EUR v hotovosti buď v cestovní kanceláři nebo složením hotovosti na pokladně kterékoliv pobočky ČSOB. Mezibankovní převody v EUR ani platby kartou nejsou možné.

Cena zahrnuje:

K základní ceně pronájmu je nutno připočítat:

(platí se pouze na základně)

Rizika a jejich minimalizace

Informace o lodích

Třídy lodí

Lodě jsme pro přehlednost rozdělili do tří kategorií:
BUDGET - levné lodě
CLASSIC - lodě střední třídy
PREMIUM - luxusní lodě

Další označení:

označeno * Jednoduché lodě, někdy již starší, ale za dobrou cenu.
označeno ** Pohodlné lodě typické pro plavbu na vnitrozemských vodních cestách.
označeno *** Velmi komfortní lodě s novou koncepcí.
označeno **** Lodě s nejvyšším komfortem.

Jak si vybrat loď

Loď, kterou si vyberete, bude během plavby Vaším domovem. Proto je důležité vybrat si správně. Všechny lodě nabízejí aspoň základní komfort jako je tekoucí teplá a studená voda, sprcha, WC, kuchyně a topení. Rozsah vybavení se liší podle typu a standardu lodi.

Jednosměrné plavby

V některých plavebních oblastech jsou možné jednosměrné plavby.  Tato plavba však může být potvrzena až 10 dnů před nástupem na loď, protože koordinace závisí na mnoha nepředvídatelných okolnostech.

Příplatek

kategorie 1, 2 a 3

kategorie 4, 5 a 6

Cena roku 2017

100 EUR

130 EUR

Převoz aut 

Pokud absolvujete jednosměrnou plavbu, můžete si auto nechat zavézt do místa doplutí lodi. Tuto službu je nutno objednat předem a stojí podle vzdálenosti od 45 do 156 EUR. K autu se můžete také vrátit vlakem, autobusem nebo taxíkem.

Zvířata na palubě

Jsou vítána, ale odpovídáte za ně. Na některých základnách se pes nebo kočka na palubě zpoplatňuje částkou kolem 30 EUR za týden.

Přídavný lodní šroub (Side Power)

Některé lodi mají přídavný lodní šroub pro usnadnění manévrování s lodí, je již zahrnuto v ceně pronájmu. Je vždy uvedeno v katalogu.

Voda

Doplnění nádrže vodou stojí od 2 do 5 EUR podle velikosti nádrže.

Kotvení

Kotvení v přístavech stojí od 6 do 10 EUR za den.

Plavební komory

Ve Francii se za průjezd plavebními komorami neplatí, jsou otevřeny většinou od 7 ráno do 7 večer, někdy i déle. O svátcích mohou být plavební komory uzavřeny (Velikonoce, 1. květen, 14. červenec, 1. listopad). Rozpis provozu Vám rádi předáme.

Počet lidí na palubě

Z bezpečnostních důvodů si loď mohou pronajmout nejméně dvě osoby, minimálně jeden dospělý a jedno dítě starší 16 let.

Děti na palubě

Vždy nám dejte vědět, kolik dítě měří a váží, je to důležité pro připravení záchranných vest. Stejně tak při objednání kol pro děti je nutné vědět, jak je dítě velké.

Kolik kilogramů si můžeme vzít?

Po většinu času budete mít na sobě kraťasy, tričko nebo tepláky. Vezměte si sebou ale také nepromokavé oblečení a podle ročního období i teplé oblečení. A určitě jenom sportovní obuv, vycházková obuv je na lodi vyloženě nebezpečná. Neberte si kufry, ale sportovní tašky, protože na lodi není moc místa a kufr by Vám překážel. Než se nalodíte, zkontrolujte, zda máte: hrací karty, fotoaparát, dalekohled a baterku.

Vybavení lodí

Lodě mají nádrže na pitnou vodu od 200 do 1300 litrů (dle typu lodi). Vydrží na 1 až 2 dny.


Reference - ohlasy klientů

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Odhlášení

KONTAKT:

Cestovní kancelář TILIA
Poštovská 4h, pasáž Alfa - galerie
602 00 Brno
Česká republika
Telefon:  542 218 499
Mobil: 602 627 290
E-mail: tiliack-tilia.cz
www.ck-tilia.cz
Kancelář je  otevřena od pondělí do čtvrtka od 13 do 17 hodin, v pátek od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Pokud nejsme přítomni, volejte call centrum  602 627 290.
Další kontaktní informace
Cestovní kancelář TILIA

GOparking - parkování u letiště
Click2claim